Ubuntu 13.10 Saucy Salamander

Zaczęty przez Nolt, Październik 17, 2013, 23:58:31 pm

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NoltSalamandra przywędrowała! Nowe Ubuntu 13.10 niestety bez Mir, Canonical odroczyło wdrożenie nowego serwera wyświetlania do następnej wersji prawdopodobnie chcą uniknąć sytuacji takiej jak to miało miejsce z Unity.
Wracając jednak do Ubuntu 13.10, dużych zmian doczekał się sam Dash (czyli wyszukiwarka systemowa). Blisko 50 źródeł pomogą nam w odnajdywaniu naszych zapytań, nie musimy więc uruchamiać przeglądarki by wyszukać hasło np w Wikipedii jest tego oczywiście wiele więcej. Przekonajcie się sami :) Zmiany objęły także menedżer plików Nautilus i oczywiście serce systemu czyli kernel 3.11 który cechuje się dużo lepszą wydajnością oraz energooszczędnością. Domyślną przeglądarką pozostał ognisty lisek czyli Firefox w wersji 24, a także i Thunderbird oznaczony tą samą wersją, jeśli chodzi o pakiet biurowy to oczywiście jest to Libre Office w wersji 4.1.2.3.

Nowe Ubuntu nie jest tylko kolejną wersją z odmiennym numerem i nazwą, wraz z nim udostępniona zostaje pierwsza wersja Ubuntu Touch niestety tylko na smartfony z rodziny Nexus. Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie www.ubuntu.com

Nowe obrazy jak zwykle do pobrania ze stron:
http://www.ubuntu.com/download
oraz
http://releases.ubuntu.com/
PMIĘTAJ  KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Polska Pomoc Simple Machines Forum TinyPortal Ubuntu Linux

TinyPortal 1.6.4 © 2005-2019