Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr już jest!

Zaczęty przez Nolt, Kwiecień 18, 2014, 00:23:35 am

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nolt


Najbardziej oczekiwana premiera Ubuntu jest dostępna do pobrania. Najnowsza wersja Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr to nie tylko 5-letnie wsparcie, ale także wiele nowości i usprawnień. Nowa wersja szykuje wiele niespodzianek i nie ma co ukrywać jest wydaniem od którego oczekujemy więcej niż zwykle.

Nowy Ubuntu 14.04 LTS to nie tylko stabilność sama w sobie ale także i spore przyspieszenie w działaniu Unity. Nie ma co ukrywać, ale w porównaniu do poprzednich wersji to nie tylko samo wrażenie szybkości działania systemu, to demon w swojej klasie. Pamiętajmy że najnowsze wydanie nie przynosi aż tylu nowych opcji jakich byśmy się spodziewali. LTS ma być i jest stabilne, ale to nie wszystko co daje nam nowe Ubuntu.
14.04 to także ogromny krok w przód jeśli chodzi gaming na Linuksie oczywiście za sprawą wsparcia Valve i jego platformy Steam, brawa należą się także dla Nvidii, AMD oraz Intela za wprowadzenie wielu usprawnień oraz patchy które powodują duży skok w wydajności GPU. Już teraz większość gier działa o kilka a nawet kilkanaście klatek szybciej niż na Windows. Nie ma co ukrywać ale mamy tutaj poważnego konkurenta dla systemu Windows.

W najnowszym Ubuntu 14.04 Trusty Tahr nie znajdziemy domyślnego serwera wyświetlania Mir (co nie oznacza że nie możemy go zainstalować), ale najprawdopodobniej jest to ostania lub jedna z ostatnich wersji oparta o serwer X.org. Jedną ze smutniejszych wiadomości jest to iż w tej wersji systemu oraz poprzednich usunięty został klient chmury Ubuntu One gdyż projekt został zamknięty, w niedługim czasie jego kod źródłowy zostanie udostępniony.

Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr wnosi wiele nowości m.in. możliwość wyłączenia globalnego menu, lepsze wygładzanie krawędzi okien oraz wiele innych mniejszych lub większych usprawnień. Domyślny kernel użyty w nowym Ubuntu 14.04 LTS pochodzi z linii 3.13, aczkolwiek wszyscy dobrze znamy politykę Canonical i w niedługim czasie dla wersji LTS zostanie opublikowany kernel z linii 3.14. Oczywiście Ubuntu LTS posiada swoje wersje pochodne czyli Xubuntu, Kubuntu , Ubuntu Gnome, Lubuntu dla tych którym Unity nie przypadło do gustu.

Obrazy najnowszej wersji Ubuntu 14.04 LTS Trusty Tahr możemy pobrać z oficjalnej strony:
http://www.ubuntu.com/download/desktop
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW