Ubuntu 9.10 dostępny.

Zaczęty przez Nolt, Październik 29, 2009, 23:00:37 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nolt


Kolejne wydanie dystrybucji Linux - Ubuntu 9.10 wydane.
Ubuntu to system operacyjny projektowany przez światową grupę profesjonalistów. System zawiera wszystkie aplikacje codziennego użytku zaczynając od przeglądarki internetowej, pakietu biurowego office, odtwarzaczy i programów multimedialnych, komunikatorów internetowych kończąc na zaawansowanych aplikacjach systemowych, programów dla programistów i nie tylko... a to wszystko za darmo.
Najnowsza wersja Ubuntu 9.10 Karmic Koala oczywiście wnosi wiele zmian w porównaniu do "młodszego brata" 9.04. Nie mówię tutaj o zmianach dotyczących pod względem graficznym, ale także pod względem nowych aplikacji. System jest dostępny w 23 językach w trzech wersjach Desktop, Alternate, Notebook Remix oraz Server opartych na środowisku graficznym GNOME lub alternatywnych wersji Kubuntu (środowisko KDE) i Xubuntu (środowisko XFCE). Użytkownicy posiadający Ubuntu 9.04 mogą skorzystać z aktualizacji systemu za pomocą sieci albo z nowej instalacji systemu.

Ubuntu 9.10 - Karmic Koala możemy pobrać z oficjalnej strony:
http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

O najnowszym Ubu-Królu czytało się tu i ówdzie albo nawet wszedzie. Dzisiaj upgreadowałem (czas: ponad 3 godziny ściągania, instalowania i czyszczenia) - ale póki co nie było większych problemów, oprócz: Synaptikiem musiałem doinstalować język polski (gdzieś sie zagubił), wyrzuciłem (jak zwykle) całe Evolution (jeszcze od Windy korzystam z pakietu Mozilli) oraz w Skype odnaleźć dźwiek (dla mojej "skomplikowanej" płyty głównej Asus'a, która pod Win sama sobie dobiera wtyki - dotychczas miałem niemałe "zadymy" z Alsa i żaden wtyk głośników nie pasował do opisu - tym razem w zasadzie bez problemu, oprócz kilku kliknięć w Skype). W sumie dość przyjemnie. Reszta to zwyczajnie drobne poprawki w wyglądzie.
Oczywiście, o najważniejszym na końcu: powyższy artykuł przypomniał i pozwolił łatwo przejść do strony dostawcy :)

Nolt

Co do dźwięku też wcześniej miałem problemy z odtwarzaniem dźwięku 5.1 i dmix na mojej karcie SB Audigy SE. Teraz przestawiam tylko opcję w ustawieniach dźwiękowych i wszystko działa.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW