SMF 2.0 RC 2 dostępne publicznie

Zaczęty przez Nolt, Listopad 09, 2009, 10:42:36 AM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nolt

Miesiąc po wydaniu SMF 2.0 RC 2 dla grupy Charter Members, dziś zostało udostępnione publicznie. Jak zakładano publiczna wersja miała ukazać się 2 tygodnie po wydaniu dla CM, lecz tak się nie stało. Miesięczne opóźnienie było spowodowane wykrytymi błędami które musiały zostać jak najszybciej naprawione.
SMF 2.0 RC 2 jest olbrzymim krokiem naprzód w porównaniu do wersji 1.1.x, a to za sprawą ogromnej liczby dodatkowych funkcji a także zaawansowania.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

Może warto dać info, czy łatwo/trudno dokonac zmiany; jak to się ma do TinyPortal i skórek?

Nolt

Jeśli nie używasz wielu modyfikacji lub są one kompatybilne z wersja SMF 2.0 RC 2 to warto, gdyż skrypt jest dużo bardziej rozbudowany i posiada więcej funkcji, ale jest to wersja niestabilna. Natomiast jeśli zależy Ci na stabilności, a modyfikacje nie są zaktualizowane do współpracy z nowa wersją to zdecydowanie lepiej używać wersji 1.1.x.

TinyPortal obecnie obsługuje wersję tylko 1.1.x, choć myślę i mam taką nadzieję że nowa wersja TP 1.0 beta 5 choć jest dostępna tylko dla zamkniętego grona użytkowników TP (testerzy TP) powinna już niedługo ukazać się (możliwe że do końca tego roku, ale nigdzie nie ma informacji dokładnie kiedy).

Sprawa skórek niestety na dzień dzisiejszy nie przedstawia się tak bogato, ponieważ skórki działające dla wersji SMF 1.1.x lub 2.0 RC 1-2 w ogóle/lub błędnie działają z nową wersją. Co prawda liczba styli dla SMF 2.0 RC 2 ciągle się powiększa, ale potrzeba jeszcze czasu. Ewentualnie w grę wchodzi budowa własnego stylu lub wariacji koloru stylu Curve.

Gdy znajdę chwilę czasu postaram się zrobić jakiś poradnik dot. aktualizacji skryptu z 1.1.x do 2.0.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

Teraz wiem więcej. Myśle, że nie tylko dla mnie najważniejsze jest, wg kolejnosci: stabilność-polonizacja-skórki spolonizowane.
A i to jeszcze, żeby współdziałało z "dodatkami" - TinyPortal lub coŚ o tej lub lepszej funkcjonalności; galeria!!!