Instalacja MaNGOS + WWW (Windows)

Zaczęty przez Nolt, Styczeń 12, 2007, 18:38:30 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

alexpl

Hmmm sa dwie przyczyny:
1) 127.0.0.1 to jest adres komputera lokalnego, czyli tak jakbys sie logowal do samego siebie. Zeby sie polaczyc z komputerem w sieci musisz znac jego IP. Jesli jestes w sieci lokalnej to jest to adres (najczesciej) zaczynajacy sie na 192.168.x.x gdzie "x" to jakis numer z zakresu 0-255
2) sprobuj pogrzebac w plikach konfiguracyjnych strony...
MaNGOS :D

Nolt

Było, ostatni raz napiszę, w tabeli realmlist wpisz swoje IP (nie 127.0.0.1 tylko IP sieciowe bądź zewnętrzne). Co do strony polecałbym używanie minimenedżera. Może nie posiada super wyglądu jak normalna strona, ale ma więcej zaawansowanych funkcji. 
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

pulsar

Wybaczcie, ale zdaje się, że niejasno się wyraziłem. chcę powiedzieć, że nie mogę wejść na serwer z tej samej maszynki na której serwer działa więc chyba nie ma znaczenia czy podam w tabeli realmlist 127.0.0.1 localhost czy tez 192.168.0.13 (bo takie mam w LAN). A nawet jesli mialoby to znaczenie to ustawiałem tam już każdąz tych wartości.


Nolt

Jeśli nie możesz zakładać kont znaczy to że strona nie ma połączenia z MySQL co za tym idzie zła konfiguracja plików. Jeśli chodzi o sam serwer sprawdź czy aby na pewno masz dobrze poustawiane wpisy połączeń z MySQL w pliku mangos.conf.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

pulsar

#94
Zmieniłem stronkę na Mininanager i nie ma problemu więc faktycznie coś z konfiguracją tamtej było nie tak.

Co do serva to czy nie powinien się wyświetlać komunikat o błędzie przy połączeniu z bazą? Serwer śmiga, Zeppeliny latają statki pływają... W każdym razie w mangosd.conf mam coś takiego:
LoginDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;***;realmd"
WorldDatabaseInfo = "127.0.0.1;3306;root;***;mangos"


Oczywiście w miejsce *** jest hasło do DB wpisane.

Jeśli to ma jakieś znaczenie... Po wyłączeniu serwera program zwraca mi coś takiego:
Error in my_thread_global_end(): 4 threads didn't exit

morrigan22

Ja mam pytanie:
Czemu baza danych "kazda" wgrywa mi sie ponad 6h a kompa mam:
AMD athlon 64 X2 Dual Core processor 4600+ 2,41Ghz
2GB Ram
Od czego to zależy??

Nolt

Cytat: pulsar w Październik 07, 2007, 18:33:56 PM
Jeśli to ma jakieś znaczenie... Po wyłączeniu serwera program zwraca mi coś takiego:
Error in my_thread_global_end(): 4 threads didn't exit

To już jest błąd samego serwera, a raczej kodu. Możliwe że wersja którą używasz posiada jakiś błąd w kodzie. Trudno mi powiedziec co to jest ;/ Sprawdź inna binarke nowszą lub starsza czy także będzie ten błąd.

Cytat: morrigan22 w Październik 07, 2007, 18:37:59 PM
Ja mam pytanie:
Czemu baza danych "kazda" wgrywa mi sie ponad 6h a kompa mam:
AMD athlon 64 X2 Dual Core processor 4600+ 2,41Ghz
2GB Ram
Od czego to zależy??

Nie wiem, może zależy to od programu którym to robisz? Sprawdź SQLyog lub Navicat czy program będzie wypakowywał bazę też tak długo. U mnie nie trwa to 6h, ale też zajmuje trochę czasu.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

morrigan22

Mam pytanko jak mam MWF3 to jaki jest login i haslodo admina??

pulsar

Nadal mam "unable to connect" gdy probuje sie polaczyc z serwerem.

Nolt

Spakuj pliki konfiguracyjne i wlep je tutaj. Zobaczę co jest nie tak.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

pulsar

#100
ciach

Nolt

#101
Jak chcesz się połączyć z bazą realmd, jeśli w pliku realmd.conf masz inne hasło do bazy realmd niż w pliku mangosd.conf ? I masz już rozwiązanie na twój problem :)

//skasuj plik z filebeam lub wyedytuj post...
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

pulsar

hasła są inne bo mam dwóch użytkowników bazy, ale każdy ma pełne uprawnienia. dla pewnosci wszedzie teraz ustawilem dane konta root. połączenie serwera z realmd działa raczej bez zarzutu - przed chwilą utworzyłem testowe konto gracza poprzez konsolę i sprawdziłem czy pojawiły się jego dane w bazie: wszystko ok.

co zrobić?

Nolt

Szczrzę, to nigdy nie testowałem takiego sposobu połączenia, może MaNGOS nie radzi sobie w taki sposób. Sprawdź co będzie jeśli ustawisz tego drugiego użytkownika do bazy realmd w obu plikach konfiguracyjnych. To że zakłada konta jeszcze nic nie znaczy :P
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

pulsar

#104
no już to zrobiłem :] na jednym uzytkowniku.. na drugim... i sto innych kombinacji ;p pomocy...

dla root chyba powinno wszystko chodzic? (full access do wszystkich DB)

Jakieś pomysły? jak nie to sprawdzę jeszcze czy da się połączyć z innego kompa w LAN a potem spalęto wszystko i zbuduję od nowa ;p