Włączenie konsoli mangosa na linuxie. Głównie do Nolta?

Zaczęty przez Szekerezada, Maj 24, 2008, 10:12:23 AM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szekerezada

Witam, mam do Was pytanie jak się włącza konsolne mangosa pod linuxa? Jaką komendą, i gdzie się ją wpisuje, czy ktoś, może opisać krok po kroku jak to się robi, napewno takie guide przy da się także nie tylko mi. A takze dodatkowo czy ktos posiada wszystkie komendy do konsoli mangosa do tworzenia kont, dawania gm itd.

Proszę o pomoc.

Sz.

Taziff

To wszystko zalezy od tego gdzie masz umieszczonego mangosa.

Musisz wejsc konsola do tego folderu

cd '/csiezka/do/mangosa/'

Potem wystarczy aby uruchomic realmd ./mangos-realm
aby wlaczyc mangosa ./mangos-worldd

Mangos i realmd musia byc wlaczone w innych konsolach...


Komendy sa wyswietlane po zakonczeniu uruchamiania mangosa w terminalu

Pozdro Taziff

Szekerezada

mangos-worldd i mangos-realm  mam ciagle wlaczony bo bez tego serwer jest offline :P
Chodzi mi o taka konsole mangosa w ktorej moge zakladac konta, dawac gm na konta itd.

A z tego co napisales zrozumialem tylko jak wlacza sie mangosa :P a jak wejsc do takiej w/w konsoli to nie zbyt:P?

Nolt

Nie rozumiem zbytnio pytania, przecież konsola główna mangosa to mangos-world =] Tak więc jak sam sobie odpowiedziałeś konsola zawsze jest włączona gdyż bez niej serwer jest OFF. A komendy znajdziesz na forum.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Taziff


Szekerezada

Wiem, wlasnie wybaczcie mi, juz mam.
Teraz takie pytanie: Jak moge wejsc do bazy przez konsole czy jakos, tylko nie przez phpmyadmin, np aby dac gmowi jakas komende np: .goname itd. (przyklad) dodam ze nie cche uzywac zadnych menadzerow mangosa, wole cos bardziej ambitniejszego :P

Taziff

do bazy ?? Przez phpmyadmin albo jakis inny program program do edycji bazy. Ja urzwam Quice. Jest zrobioney specjalnie do mangosa.

A zeby dac komendy to musisz ustawic gm dla kogos .setgm <nick> <gmlvl>

gmlvl od 1 - 5 przy czym 5 to sysop :D