compilacja linux mangos + SD2

Zaczęty przez michal3148, Maj 08, 2008, 16:27:59 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal3148

Czy moze ktoś mi udzielić informacji jak to skompilować. Korzystam z http://forums.scriptdev2.com/index.php?showtopic=5 ale nie zabardzo rozumiem punktu 4 ... chce skompilować mangosa z SD2 na linuxie ale jakoś mi sie to nieudaje. Pomożecie?

Taziff

skorzystaj z autocompilera umieszczonego na tym forum. Sam jego urzywam i goraco polecam :D

michal3148

#2
hymm mozna z niego korzystać , tez korzystałem ale nie donca mi sie podoba... wiesz moze o co chdozi w tym punkcie?

a dokładnie chodzi mi o to ze niema możliwości wyboru wersji :)

Nolt

#3
Ok wiec wygląda to tak, pkt. 4 mówi patchowaniu źródła mangosa scriptdev2 czyli, wydajesz polecenie:
patch -d ścieżka_źródła_mangos -p0 < ścieżka_źródła_mangos/src/bindings/ScriptDev2/patches/nazwa_patcha

Później dajesz ./configure, make i na końcu makeinstall. Jeśli przy ./configure nie wypluje ci żadnych błędów, mangos skonfiguruje się poprawnie i make czyli budowanie programu powinno zakończyć się pomyślnie (osobiście polecam przejrzeć log make w celu sprawdzenia czy nie było żadnych błędów).
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

aha o to chodzi, dzieki za pomoc. Odnośnie autocompiler - jest moze mozliwośc compilowania żrudeł z wersji jaką sobie wybiore (co wyedytować w plikach)? lub chociaz kompilowanie bez pobierania najnowszej wersji ( z tej co jest aktualnie w folderze z żrudłami)?

Nolt

#5
Cytat: michal3148 w Maj 09, 2008, 16:10:58 PM
Odnośnie autocompiler - jest moze mozliwośc compilowania żrudeł z wersji jaką sobie wybiore (co wyedytować w plikach)? lub chociaz kompilowanie bez pobierania najnowszej wersji ( z tej co jest aktualnie w folderze z żrudłami)?
Nie rozumiem jak to z wybranej wersji? :P Jeśli chcesz skompilować binarki bez pobierania plików z SVN, zamiast polecenia
./compile wydajesz polecenia ./configure (konfiguracja) ./make (budowanie) ./install (instalacja) i ostatecznie ./archive (zbudowanie paczki)

Pamiętaj tylko że wszystkie pliki które znajdują się w katalogu głównym kompilatora (procz pliku README oraz conf) muszą być wykonywalne, czyli polecenie na każdym pliku chmod uog+x
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

dobra juz nieważne :P coś niechciało mi sie kompilowac ale juz wiem czemu ...