Instalacja serwera XAMPP - potrzebne do MaNGOS

Zaczęty przez Atverstyt, Grudzień 19, 2007, 13:10:58 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Atverstyt

Instalacja XAMPP
Zmiany w moim poradniku są uwzględniane pogrubioną czerwoną czcionką.
Tutaj jest album zdjęć z poradnika: http://atverstyt.fotosik.pl/albumy/333573.html

Potrzebny Plik:
Multi serwer XAMPP (apache+php+mysql+ftp):
http://www.apachefriends.org/en/xampp-windows.html#641

Najpierw wybieramy język i folder docelowy(tam gdzie zainstalujemy XAMPP), później pojawia nam się takie okno w którym zaznaczamy, tak jak ja (można pominąć pierwszą opcję, ponieważ to jest umieszczenie ikony na pulpicie):



Robimy to po to by automatycznie odpalały się nam Apache, MySQL i FTP. Po instalacji pokazuje nam się okno cmd.exe i czekamy aż zakończy swoją działalność sprawdzającą.
Jeżeli po instalacji nie wybraliśmy odpalenia XAMPP Control Panel to wybieramy z naszego katalogu xampp/xampp-control.exe. XAMPP Control Panel ustawiamy tak jak na obrazku:



Teraz wchodzimy w naszą przeglądarkę internetową ina górze wpisujemy localhost. Pokazuje nam się okno XAMPP wraz z językami. Wybieramy polski i przechodzimy dalej:


Ukazuje nam się strona XAMPP i z prawego menu na górze wybieramy Bezpieczeństwo:


Pokazuje nam się strona bezpieczeństwa, więc wchodzimy teraz w link który wygląda tak:


Pokazuje nam się kolejna strona, która ma dwie opcje:
- MYSQL SECTION: "ROOT" PASSWORD
- XAMPP DIRECTORY PROTECTION (.htaccess)
Nas interesuje ta pierwsza. Tutaj ustawiamy sobie hasło i zabezpieczamy. Zróbcie to tak jak na zdjęciu:


No i nareszcie kończymy instalację i konfigurację serwera XAMPP.

Nolt

Wiadomość dla użytkowników Win Vista (nie używajcie tego windowsa ;P, a tak poważnie) instalator zapewne was poinformuje byście nie instalowali serwera XAMPP w katalogu Program Files gdyż będą problemy z zezwoleniami. Także instalujemy standardowo do katalogu C:\xampp.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

ccrash

a najlepiej w ogole serwerow nie stawiajcie na windowsie :D

Atverstyt

Trochę nie na temat :P a w dodatku też wole linuxa, co do stawiania serwer'a , ale ja nie stawiam tylko sprawdzam możliwości :D

ronn

a ja zaś mam taki problem ze jak wpisuje localhost to mi wyskakuje : połączenie przerwane. Połączenie z serverem zostało zresetowane podczas wczytywania strony. Jestem administratorem i przy instalacji mialem wylaczona przegladarke

Nolt

Spróbuj zrestartować xampp, przy włączonym skype mogą być problemy z połaczeniem.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW