pytanko - zmiana wersji serwera

Zaczęty przez michal3148, Październik 25, 2007, 21:12:04 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal3148

Witam, zadko sie udzielam ale jednak cos pisze, jak mam jakies pytania, mama nadziej ze mi pomozecie.

Niedawno wyszła wersja 2.2.3 i w związku z tym mam kilka pytań ... czy przenosząc postacie z wersji 2.1.3 potrzebny jest jakiś pliczek (konwerter) zeby odpalić serwer? tak jak to miejscem miało przy poprzednim przenoszeniu postaci, pod 2.1.3 - wtedy było trzeba znaleśc (co niebyło łatwe) programik który zmieniał coś w bazie żeby postacie z starszej wersji mogły działać bez problemów (ale oczywiście były problemy, ale małe).
Wie ktoś coś na ten temat? ktoś już przenosił postacie? były jakieś problemy?

I jeszcze pytanko nieodnośnie postaci ... jak sie spisuje nowa wersja :) ?

Pozdrawiam MIchAŁ

EDIT - zapomniałem dodać ze terqaz mam wersje SDB i mam zamiar zmienic na UDB - nie będzie problemu z tym?

Nolt

#1
Nie musisz konwertować żadnych tabel, wystarczy że wgrasz tak jak napisałem tutaj http://www.wizzi.pl/index.php?topic=322.0 plik 4615_creature_template.sql. Na wszelki wypadek zrób  kopię zapasową bazy.

//Jeśli chodzi o bazę UDB niby opiera się na SDB i MoDB więc nie powinno być problemów, ale jednak to inna baza. Nie mogę Ci powiedzieć konkretnie że na pewno wszystko będzie OK gdyż po wyjściu UDB skasowałem bazę SDB i wgrałem czystą UDB i obecnie tylko ją aktualizuje nowymi patchami.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

#2
ahah dzieki za szybka odpowiedz ... a zmiana z SDB na UDB to niebedzie problem?

OPSS i nawet komentowałem tamten temat :P