Kwiecień 25, 2024, 14:37:20 PM

Siedziby gildii

Zaczęty przez Ananas, Marzec 12, 2007, 12:48:15 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ananas

Witam.
Chciałbym zapytać Was, w jaki sposób zrobić na serwerze siedzibę gildii, co w niej umieścić i co może posłużyć za taki domek?

I jeszcze jedno pytanko, przy okazji- jak wyłączyć efekty pogodowe?
Pozdrawiam

Nolt

#1
Cytat: Ananas w Marzec 12, 2007, 12:48:15 PM
Witam.
Chciałbym zapytać Was, w jaki sposób zrobić na serwerze siedzibę gildii, co w niej umieścić i co może posłużyć za taki domek?

I jeszcze jedno pytanko, przy okazji- jak wyłączyć efekty pogodowe?
Pozdrawiam
Szczerze to nie wiem :P a jeśli chodzi o pogodę to chyba w mangos.conf, lub komenda w grze.

ps. po co chcesz wyłączyć pogodę ? lepiej jak coś się dzieje.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Maku

# Default weather update interval
ChangeWeatherInterval = 600000


Ustawiasz na 0 i pogoda sie nie zmieni. Możesz to także zrobić po stronie klienta, więc lepiej nie wyłączać tego na serwie. Niech każdy gracz zrobi to co uważa za najlepsze dla niego.

Co do Guild House'a to spytałem paru ludzi z emupedii i czekam na odpowiedź.

Maku

Mam już pomysł jak to rozwiązać ale musisz dać mi jeszcze trochę czasu na przetestowanie tego. Jak się uda dam znać.

michal3148

jak tam, ktoś doszedł jak dodać guild house? jakies drzwiczki na zamek zeby dostęp miało tylko kilka osób ...

paul777

to jak mozna takie cos zrobic wkoncu??

Currara

To dość banalne, ale długie - w bazie dodajesz objejt, np jakąś wieże, czy coś w tym stylu. Dodajesz portale, GBank, może jakieś skrzykni - co tylko zechcesz. później w grze z kontem GMa wpisujesz komende .gps w miejscu w którym chcesz mieć objekt. W bazie w odpowiednich tabelach wpisujesz te koordy w odp. objekcie i gotowe.

paul777

moglbys mi napisac na gg dokladnie??

Currara

No więc nie mam narazie bazy, bo obsługuje serwer, który należy do kolegi więc Ci nie powiem, ale mogę poprowadzić do tego, abyś sam stworzył te GHouse. I proponował to zrobić na forum, żeby inni, którzy będą mieć taki problem mogli to rozwiązać.


paul777

bylo by super
napisz mi swoje gg i pliz pomoz mi z kilkoma problemami jezeli jestes jak napisales w innym temacie programsita c++

Currara

#10
gg - 560976, ale jak mnie tam spotkałeś to trafiłeś na cód. :P
Właśnie ściągam bazę i napiszę dokładnie co i jak żeby to zrobić.

_________________________________________

coś pomieszałem i nie chce mi wczytać bazy ;P, ale moge powiedzieć z pamięci. Może być coś poprzekręcane ale raczej dasz sobie radę z odczytaniem.

Metoda 1:
1. Na jakiejś stronce z ID objektów i innych, np.
http://wowd.org/
(nawet taka wielka baza jak thottbot nie ma ID objektów. WoWd jest jedyną jaką znalazłem)
szukasz ID objektu który chcemy wstawić. np. 21071 dla http://wowd.org/objects/21071.html czyli North Point Tower.
2. W grze szukasz miejsca gdzie chcesz postawić objekt. Gdy je znajdziesz stań dokładnie na środku tego miejsca i obróć się w kierunku w którym ma byc obrócony objekt.
3. W postaci z GM'em wpisz komendę .gps i zapisz, zapamiętaj koordynaty. Są ich trzy:
   a) szerokość
   b) długość
   c) wysokość
   d) kierunek
Każdy z nich ma symbol: x, y, z, i chyba s.
4. W bazie danych 'mangos' szukasz tabeli object_template czy jakoś tam - tylko jedna jest taka więc nie pomylisz.
5. Szukasz wpisu z ID w kolumnie ID lub entery czy jakoś tak (powinna być pierwsza z lewej) ID naszego objektu, czyli np. 21071.
6. Jak już znajdziesz taki wpis - skopjuj go.
7. W skopiowanym wpisie w kolumnie chyba position_x, position_y... wprowadź liczby otrzymane komendą .gps.
8. Nie pomyl wartości - wartość x wpisujemy w kolumnę position_x itd.
9. Zapisz zmiany.
10. Jeśli serwer jest uruchomiony zrestartuj go. Jeśli jest wyłączony to go włącz.

Metoda 2(nie zawsze działa potrzebna komenda):
1. wyżej wymieniony pkt. 1.
2. wyżej wymieniony pkt. 2.
3. wpisz komendę .addgo #ID_objektu, np .addgo 21071.
4. wyżej wymieniony pkt. 10.

paul777


sm0k

Jakoś nigdzie nie mogę znaleźć  tak dużego objektu  a to id21071 co podałeś wstawia znak

Currara

wlasnie zauwazylem, trzeba tylko poszukac po interbnecie. poszperac po bazach. Jesli nie znajdziesz tam, to moze poszukaj w bazie mangos>objrct_template czy jakos tak.

Emtec

#14
Przepraszam że tak dopisuję się do starego tematu, ale już 3 dzień szukam i nieumniem znaleść ID od jakiego kolwiek domu. Przeszukałem troche w internecie, szukał w bazie i dalej nic niemam. Znalazłem temat "!Wlasne domu i wioski" na darkwizard i tam była jakaś paczka co do tworzenia ale niestety link już niedziałał.

Może wie ktoś już jak stworzyć / dodać do świata(krainy) własny budynek
Lub ma tą paczke GameObjects Pack się chyba nazyw

Z góry dziękuje.
Niechciałem tworzyć nowego tematu.

//edit:
Stoje na Mangosie wersja 2.4.2 rev 6007

"...życie to nie fotel na którym siedzisz z pilotem..."