Kompilacja oraz Instalacja MaNGOS (Linux) + WWW

Zaczęty przez Nolt, Luty 07, 2007, 15:18:36 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

fene

Ups w odpowiem na mojego posta - przyda się takim początkującym przedszkolakom linuxa jak ja
aby uruchomić mangosa np poprzez konsole shh ( program putty)
nalezy wpisac w konsoli:

screen -S mangos  ./mangos-worldd -c ../etc/mangosd.conf 
(gdzie nazwa mangos jest nazwą procesu ( screen'a )

po czym klikamy ctrl+a+d - dzieki czemu wychodzimy z uruchomionego procesu.
Następnie wpisujemy w konsoli:

screen -S realmd ./mangos-realmd -c ../etc/realmd.conf
(gdzie nazwa realmd jest nazwą procesu ( screen'a )

po czym klikamy ctrl+a+d aby wyjsc z owego procesu.
Teraz mangosa mamy uruchomionego w tle.

Jeśli teraz chcemy wejść do danego procesu wpisujemy w konsoli ( w zależności do którego procesu checmy wejść )
screen -r mangos lub screen -r realmd
Jesli chcemy zobaczyć wszystkie procesy działające na naszym serwerze w tle wpisujemy w konsoli
screen -r
Uwaga ważna jest wielkość liter -S i -r  przy wpisywaniu.
a tu https://wiki.rootnode.net/wikka.php?wakka=Screen znajdziecie opis stosowania screena w shh'lu

Nolt

PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

dolar123x

A możesz podać jak wyłączyć mangos-worldd :P

Kalysto

Witam. Czy mógłby ktoś z was zaaktualizować ten poradnik? Dodać konkrety? Krok po kroku co i jak? Przejrzałem już kilka tutków na angielskich forach, i tutaj sporo brakuje. I mimo tego łącząc wasz tutek i inne, podczas kompilacji mam błędy. Czy może ktoś napisać krok po kroku co i jak?
"Bo miłość to bzdura, istnieje w filmach i tanich lekturach..."



Nolt

PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Kalysto

#20
Z tego poradnika też korzystałem. Nie wiem czemu. Podczas kompilacji w konsoli pokazuje się kilkanaście warningów. Przy patchowaniu pokazuje się kilkanaście nawiasów jakby to był wybór do nie wiem czego. Po dwóch kompilacjach w folderze opt/mangos/ jest 4 inne foldery, zrzucam to do jednego dodaje mapy dbc i vmapy wpisuje tą komende na uruchomienie i pisze że "no such file or directory ", przy użyciu screen'a uruchamiał sie pokazywało sie to samo co przy zwykłym i zamykał.
"Bo miłość to bzdura, istnieje w filmach i tanich lekturach..."



Nolt

#21
Sprawdź patch SD2 możliwe że się zmienił, poradnik jest po to by opisać co robić po kolei, ja osobiście gdy korzystam z poradników jakichkolwiek (i źródeł SVN) sprawdzam jakie pliki są patchowane/dodawane. Poradnik ma Wam pomóc we własnej kompilacji, lecz nie jest jego zadaniem poprowadzenie za rączkę krok po kroku. Wtedy niczego się nie nauczysz i nie wyciągniesz żadnych wniosków z kompilowania czegokolwiek (nie mam tu na myśli nawet serwera MaNGOS).

//edit
jeśli sam zauważasz błędy zgłaszaj je, na pewno zostaną dodane do poradnika bądź pomogą innym. Każdy może się w czymś mylić...
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Kalysto

#22
Zauważyłem brak tego
Cytuj
apt-get install build-essential binutils gcc g++ cpp automake autoconf make libmysql++-dev libtool libssl-dev subversion patch zlibc libc6 git-core
Komenda do zainstalowania tych pakietów.

Spróbuje jeszcze raz skompilować bez użycia tego patcha.

Co do uczenia się samemu. Kompilowałem wg poradnika mangosa pod windowsem. I zauważyłem jeden spory błąd, który nigdzie, nie widziałem żeby był opisany. Ale wiedziałem co robić, wystarczyło kilka poleceń w google wpisać. Ale niestety tu przy linuxie nie potrafię znaleść niestety odpowiedzi na te błędy. Dlatego poprosiłem o poradnik kompilacji krok po kroku.

Ale skoro pliki powstają, to winą tego patcha może być to że się nie uruchamia mangos ? I że wywala mi ten błąd "no such file or directory" Przecież pliki są w katalogu.
"Bo miłość to bzdura, istnieje w filmach i tanich lekturach..."



Nolt

Wypisałem wszystkie pakiety które są wymagane do pobrania, ta komenda jest tylko dal linuksów opartych na debianie...

Winą nie uruchamiania się serwer (a binarki są na pewno skompilowane bez błędów) może być problem z system, nie posiada jakiś bibliotek trudno stwierdzić...
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Kalysto

Hmmm.. a jak sie dowiedzieć jakich?

To może mi powiedz na jakiej dystrybucji najłatwiej to skompilować. Bo ja już głupieje.
"Bo miłość to bzdura, istnieje w filmach i tanich lekturach..."



Nolt

W niektórych przypadkach musisz dodać biblioteki które skompilowałeś (w windowsie są to .dll) i wrzucić je do katalogu /var/lib. Poza tym sprawdź czy masz aby na pewno wszystkie pakiety które są opisane w poradniku, jeśli chodzi o dystrybucję to nie wiem, zależy to od Ciebie, ja kompilowałem na Debianie i Ubuntu.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Kalysto

#26
Ja na debianie i ubuntu mam ten sam błąd "no such file in directory". Nie wiem już co kombinować żeby jakoś go uruchomić.


Bez patcha na debianie mam błąd :
Cytuj../../../src/game/Player.cpp:4242: error: missing terminating " character
../../../src/game/Player.cpp: In member function 'uint32 Player::DurabilityRepair(uint16, bool, float, bool)':
../../../src/game/Player.cpp:4242: error: 'Wrong' was not declared in this scope
../../../src/game/Player.cpp:4242: error: expected `;' before 'dQualityModEntry'
make[3]: *** [Player.o] Błąd 1
make[3]: Opuszczenie katalogu `/root/mangos/objdir/src/game'
make[2]: *** [all-recursive] Błąd 1
make[2]: Opuszczenie katalogu `/root/mangos/objdir/src'
make[1]: *** [all-recursive] Błąd 1
make[1]: Opuszczenie katalogu `/root/mangos/objdir'
make: *** [all] Błąd 2

Po użyciu komendy:
Cytujgit am src/bindings/ScriptDev2/patches/MaNGOS-2008-12-22-ScriptDev2.patch
mam bląd:

Cytujerror: configure.ac: does not match index
error: src/bindings/.gitignore: already exists in working directory
error: src/bindings/Makefile.am: does not match index
error: src/mangosd/Makefile.am: does not match index
Patch failed at 0001.
When you have resolved this problem run "git-am --resolved".
If you would prefer to skip this patch, instead run "git-am --skip".


Czyli spatchowac nie moge... Bez patcha skompilować tez nie moge.


Druga sprawa w var/lib w jaki folder mam wrzucic te bilbioteki ? bo tam jest tyle tych folderów że głowa malutka
"Bo miłość to bzdura, istnieje w filmach i tanich lekturach..."



Nolt

Co do lib wrzucasz do kat. lib głównego, natomiast ten błąd hmm jest dziwny, zgłoś go na forum SD2 może tam pomogą Ci ja niestety nie wiem co może być powodem tego błędu.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Kalysto

#28
Z błędem dałem sobie rade. Powiedz co robic:

wpisuje:
screen -S mangos  ./mangos-worldd -c ../etc/mangosd.conf 

i pojawia mi sie:
Cytuj
./mangos_worldd: nie ma takiego pliku ani katalogu


---------------------

dobra rozwiązałem problem.
Chodziło o zmiane nazw plików mangosd.conf.dist wystarczylo sie dist pozbyc i wsio działa jak należy.

-------------------------

Teraz inna sprawa:

Odpalam serwer przez mc. Bo za pomoca komend nie działa. Próbowałem najpierw

cd mangos
potem
screen -S mangos  ./mangos-worldd -c ../etc/mangosd.conf 

ale to nie odpala serwa. A chce odpalić serwer tak żebym mógł potem putty zamknąć. Jakiej komendy mam użyć (debian)?
"Bo miłość to bzdura, istnieje w filmach i tanich lekturach..."



Traider

A czy może mi ktoś dać Link do Skompilowanych już plików pod Linuxa :) Pod Patch 3.2.0?