Ubuntu 9.04

Zaczęty przez Nolt, Kwiecień 24, 2009, 22:45:55 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nolt


Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope to pełna nazwa najnowszej wersji bardzo popularnej dystrybucji sytemu Linux. Wraz z nowa wersja otrzymujemy wiele zmian technologicznych. Zaczynając od nowych wersji programów takich jak jądro Linux 2.6.28 wraz z podsystemem graficznym X.org 7.4 i środowiskiem GNOME 2.26, pakiet biurowy OpenOffice 3.0.1, przeglądarka internetowa Firefox 3.0.8, edytor graficzny Gimp 2.6.6 kończąc na i tutaj niespodzianka zmniejszonym czasem uruchomiania systemu ok. 19s (dla porównania poprzednia wersja uruchomiała się do momentu obrazu logowania w czasie 28s), zamykania 6s oraz nowym systemem plików ext4. Oczywiście jak zwykle do dyspozycji mamy wersje 32 i 64-bitowe Desktop, Alternate oraz Server a także nową wersją Netbook Remix przeznaczoną i dopasowaną dla specjalnych wersji notebooków (m.in. Acer AspireOne, Asus EeePC 900 i 1000, Dell Mini 9 i HP Mini Mi oraz Toshiba NVB 100). Naturalnie użytkownicy architektur PowerPC (wszystkie warianty instalacyjne), PA-RISC, IA-64 i SPARC (Server i Alternate Install), a także dla komputerów z procesorami Intel Atom mają możliwość skorzystania z nowego Ubuntu.

Zapraszam do testowania oraz pisania swoich opinii na temat nowej wersji.

Więcej informacji oraz dział download możemy znaleźć na oficjalnej stronie Ubuntu pod adresem:
www.ubuntu.com
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

Updeatowałem, bo nie chciało mi się instalować od nowego. I w zasadzie bez większych kłopotów. Miałem jakiś problemik "budzikiem", ale pogrzebałem na forum ubuntu.pl i szybko znalazłem rozwiązanie -po prostu z tą wersją nie chodzi. Poza tym bez zakłóceń. POLECAM.