Vista vs XP

Zaczęty przez paul777, Kwiecień 09, 2008, 21:46:02 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ktory system uwazasz za lepszy??

Vista
2 (50%)
XP proff/home
2 (50%)

Głosów w sumie: 4

paul777

Witam
Wielu z nas uwaza Viste za gorsza od XP (wole proff). Ale oprocz obciazanie kompa tzn. tryb aero etc. w czym jest gorsza?? Wymieniajcie tu rzeczy ktore sa lepsze lub gorsze w Viscie... Jako + dla visty moge dac z wczesniejszego tematu ze lepiej obsluguje kilka rdzeni i wiecej ramu, oraz od siebie ze jest lepsza do sieci bez przewodowych...



PS: Zauwazcie ze jest juz oficjalny Service Pack 3 do Xp i Service Pack 1 do Visty.

Nolt

#1
Ja jestem raczej przeciwnikiem Visty, wszystko za sprawą jej niekompatybilności z wieloma programami, dużą ilością błędów (choć są naprawiane, no ale...), oczywiście nie zarzekam się że kiedyś nie zmigruję na ten system, lecz na pewno nie teraz. System zdecydowanie został za wcześnie wydany. Drugą sprawą jest to iż MS uznał (nie oficjalnie) Vistę jako porażkę, a mianowicie MS firmom które zakupiły Vistę udzielił tzw. "downgradu" czyli jeśli coś nie będzie działało, bez problemów mogą zmigrować do XP bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych kosztów (to chyba już o czymś świadczy). Poza tym MS już pracuje nad nowym Windows 7 który ma być wydany za 2 lata? Teraz pytanie czemu tak szybko ? Xp trzyma sie już 6 czy 7 latek? Tak więc pytanie pada dlaczego tak krótkie życie daja Viscie? Na dzień dzisiejszy i tak prawie żaden program bądź prawie żadna gra (można policzyć programy i gry na palcach jednej ręki) nie wykorzystuje w pełni procesorów wielordzeniowych, a także DX10.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

paul777

w pelni nie ale naprawde bardzo wykorzystuja tylko trza zobaczyc na nowe gry... a co do kwesti zycia i bledow... Xp ma malo bledow bo jak samo powiedziales ma 6-7 lat a vista?? no i do xp juz 3 service pack a do visty dopiero 1... wszystko dopiero sie zaczyna

edekk

bardzo sie ciesze, ze Vista jest niekompatybilna ze starymi programami. Zmusi to wreszcie wielu programistow do napisania nowych silnikow. Zerwano z wieloma ograniczeniami dla dobra kompatybilnosci.
Aero jest proba dogonienia mozliwosci graficznych linuxa, za dna nowowsc
downgrade do XP PRO dotyczy tylko wersji biznezowych Visty i celem jest danie czasu firmom na zmigrowanie na nowe systemy. Oprogramowanie w firmach zadzi sie innymi prawami niz w domu.
Jako wielki + uwazam nowy sposob indeksacji zawartosci dyskow i plikow - dzieki temu wyszukiwanie jest naprawde fast.

Currara

ja używam 3 systemów na raz i nie przeszkadza mi to, że w Viscie jest tyle błędów bo i tak ją lubię. To, że jest niekompatybilna z wieloma programami nie jest żadną przeszkodą. Świat idzie na przód więc te niedziałające programy będą wkrótce naprawione lub powstaną na ich miejsca nowe. A każdy lepszy programista może zrobic emulatow XP'ka na Viście i nie ma problemu :). Ostatnio grałem w dość starą gierkę na Viście i chodziła bez zarzutu. Jak macie problem z wybieraniem systemu - kupcie duży dysk twardy i zainstalujcie oba :P