Rozwijane menu w pojedynczym bloku

Zaczęty przez fake, Październik 02, 2010, 23:06:41 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fake

W SMF jest tzw. "drop down menu", kiedy najedziemy na jakąś opcję to rozwija się ładne menu. Zastanawiam się czy jest możliwość utworzenia takiego menu w TP tylko np. w bloku po lewej stronie, w który po podświetleniu jakiejś zakładki, opcje rozwijały się na prawo od niej. Istnieje coś takiego? Szukałem na forum TP w "Block code support", ale nie znalazłem. Podobnie na forum SMF, gdzie informacji jest dużo, ale dotyczą tylko drop down menu dla górnej belki.

Nolt

Nie widziałem takiego bloku, aczkolwiek możesz poszukać jakiegoś gotowego skryptu php i użyć go tworząc blok typu php.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

fake

W sumie to trochę przekombinowałem z tym menu w bloku, dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się być submenu (takie jak dla np. "Help" w załączniku zaznaczyłem czerwonym obszarem) dla strony głównej TP i forum. Spotkałeś się może gdzieś z tutorialem jak robić takie customowe submenu? Właściwie to już zacząłem analizować kod, ale to moje pierwsze spotkanie z SMF i trochę czasu mi na tym zejdzie, a nie chcę wymyślać koła drugi raz. Szukałem na forum SMF, ale znalazłem tylko informacje jak dodać bloki do głównego menu.

Nolt

Tutoriale znajdziesz w necie, ja korzystałem z generatorów i ewentualnie zmieniałem trochę kod i grafikę.
http://www.cssmenumaker.com/drop_down_css_menu.php
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW