Podstrony

Zaczęty przez Snatch, Marzec 17, 2011, 22:22:42 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Snatch

Witajcie.

Chcę na swojej stronie zrobić kilka podstron z regulaminem i innymi opisami. Chcę aby po kliknięciu w odpowiedni link w menu otiwerałą się taka podstrona zamiast jednego z obecnie wyświetlanych postów z forum na stronie głównej. Wspomniane menu zrobię sam w panelu/blok html jednak nie wiem jak zacząć z tymi podstronami? nadają się do tego artykuły z TP? jeśli tak to jak one działają i gdzie można je przeglądać w innej formie niż edycja?

Pozdrawiam.

Nolt

Jak najbardziej możesz użyć artykułów, testowałem coś takiego i wygląda bardzo dobrze. Kwestia tylko ustawienia i powyłączania opcji typu przyciski portali społecznościowych oraz wszystkich informacji w szczegółach artykułu (data, awatar użytkownika, dane autora itd).
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Snatch

Mógł byś mnie nakierować co i jak? w chwili obecnej jedynie co widzę z artykułami to w PA opcję artykułów a ich wyświetlanie tylko w formie edycji... co gorsza wyskakują mi tam krzaki ale to inna sprawa...

Nolt

Tworzysz nowy artykuł (typ nie istotny), ustawiasz opcje artykułu tak jak na załączonym obrazku:


dodajesz artykuł do swojego menu i taki jest efekt końcowy:
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Snatch

#4
Dzięki już mniej więcej wiem o co chodzi, jednak mam problemy, jeden to taki, że wyświetla mi się artykuł ale bez tytułu a nad artykułem znajduje się wolna przestrzeń w której powinien się ten tytuł znajdować.

Druga sprawa to wyskakujące krzaki, po napisaniu artykułu i kliknięciu zapisz w edytorze pojawiają się krzaki z polskich literek jednak artykuł na stronie wyświetla się normalnie, jednak już po kolejnej edycji tych krzaków pojawia się jeszcze więcej i już widać je na stronie z artykułem.

I jeszcze z innej beczki, nie będę specialnie zakładał nowego tematu. Chcę użyć bloku ssi jednak za cholere nie mogę go wyświetlić. Dodaję kod SSI skopiowany z SSI_examples do bloku PHP. Ten kod <?php require... mam dodać na samej górze w index.template.php mojego stylu czy jak?

Help :D

Nolt

#5
Ad. 1 pokaż screen.
Ad. 2 prawdopodobnie bug w TP związany z kodowaniem, jakiego kodowania używasz? jakiego kodowania są tabele TP oraz jaki rodzaj artykułu używasz?
Ad. 3 jaki właściwie kod dodajesz? W blok SSI to blok wyboru a nie z możliwością wstawienia kodu SSI :)
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Snatch

#6
Ad. 1 Już wiem dlaczego nie było tytułu, bezmyślnie skopiowałem ustawienia z Twojego screena a tam chyba było odznaczone "pokaż tytuł".

Ad. 2 Używam kodowania iso, rodzaje artykułów testowałem różne i zawsze to samo, a tabele mają ustawione latin1_swedish_ci wszystkie TP jak i SMF.

Ad. 3 Blok SSI to blok wyboru wiem, ale myślałem, że można skopiować z ssi_expamples.php pojedyńczy kod i wkleić go do bloku PHP ?

Pozdrawiam.

Nolt

Może błąd samego TP, ja używam kodowania UTF-8 i nie zauważyłem problemów co najwyżej gdy użyję spacji wtedy pojawia się ? :( Zgłoś to na www.tinyportal.co.uk (chyba że błąd już jest zgłoszony).
Ad.3 Teoretycznie powinno się dać, spróbuj poszukać odpowiedzi tutaj
http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=400
(PS później podrzucę jeszcze dwa linki które mogą Ci pomóc)
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW