TP1.0RC1 - za dużo błędów

Zaczęty przez woti, Listopad 16, 2010, 20:46:18 pm

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woti

Listopad 16, 2010, 20:46:18 pm Ostatnia edycja: Listopad 16, 2010, 21:24:58 pm by woti
Cóż, wydaje mi się (zbyt skromnie: jestem pewny), że TinyPortal zawiera "w środku" kilka błędów oraz utracił pewne możliwości. Ten wątek otwieram nie dlatego, aby prosić o pomoc - raczej liczę na to, że zauważone błędy zostaną "podrzucone" czcigodnym Autorom na forum angielskojęzycznym. No, chyba, ze jednak my tu, w Polsce znajdziemy skuteczne rady, a nie "obejścia". Do rzeczy:
1/ Gdy na stronie głównej wyświetla się intro artykułu, pojawia się zachęcający napis "Czytaj więcej..." (osobiście tłumaczłbym "Czytaj dalej..." lub "Więcej...") - który nie prowadzi do zasadniczej treści artykułu. Można to obejść, zaznaczając opcję widocznego "Drukuj" i stosownie informując czytelników (tak to dzisiaj zrobiłem tu: http://www.absolwentar.zut.edu.pl/index.php ), ale eleganckie to nie jest. Nota bene podobny babol jest w SMF2 - w ogóle brak napisu zachęcającego lub choćby trzykropka, a słowo potrafi uciąć w najgłupszym miejscu.
Aktualizacja: Lepszym sposobem jest NIEWYPEŁNIANIE podtytułu artykułu (query title).
2/ Gdy do zasadniczej treści artykułu wstawimy obrazek - nie pokaże się, chyba że otworzy się widok html i znajdzie kod dla obrazka, a tam wystarczy wstawić "/" przed nazwą katalogu tp-images.
3/ Aby zrobić banerek jako artykuł i blok go pokazujący, musiałem ręcznie dodać </a> na końcu linijki!

Nolt

Ad1. Błąd jest zgłoszony już jakiś czas temu, tak więc podejrzewam że zostanie to naprawione przy okazji nowej wersji. Co do ucinania z tym jest większy problem, ale opcja "..." została zaproponowana jako dodatek czy się pojawi, nie wiem.
Ad.2 j/w
Ad.3 po co robić banner jako artykuł? Nie lepiej jako blok typu html lub php? (tak jak tu na Wizzi)
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

Listopad 17, 2010, 11:51:28 am #2 Ostatnia edycja: Listopad 17, 2010, 11:54:15 am by woti
Cytat: Nolt w Listopad 16, 2010, 23:53:40 pm
Ad.3 po co robić banner jako artykuł? Nie lepiej jako blok typu html lub php? (tak jak tu na Wizzi)
Próbowałem, ale coś mi nie wychodziło. Mając na względzie równolegle (jeszcze) nie rozpoznany problem z pokazaniem fotki w arcie - znalazłem inne rozwiązanie, które się sprawdziło. Może mało to eleganckie obejście, ale ZADZIAŁAŁO. Teraz banerek skutecznie przekierowuje do artykułu.
No, a kod takiego artykułu to w zasadzie jak blok typu html:
<a href="http://www.absolwentar.zut.edu.pl/index.php/page,33.html"><img style="width: 224px; height: 368px;" src="tp-images/1uid1289933250rosa_wino-baner.jpg" alt="" border="none"></a>
Chyba właśnie wtedy znalazłem błędy uniemożliwiające pokazywanie obrazka w artykule "zwykłym". Bo tu więcej widać.