Brak obrazu w artykule

Zaczęty przez woti, Listopad 13, 2009, 18:10:26 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woti

smf 1xx_ TP beta 4 (jakoby najnowasza na listopad 2009). Pisze artykuł, wstawiam fotke na końcu. Nastepnie zapisuję. Jesli CAŁY art ma być widoczny na stronie głównej, to fotka JEST WIDOCZNA. Jesli art. ma wstep (intro), a po "Czytaj dalej..." przejdziemy do całości artykułu - fotka znika. Może ktoś coś podpowiedzieć? Nawet nie wiem, gdzie tego błedu szukać.
---------
Jesli próbuję wstawić fotkę za pomocą ikonki "obrazek" + link do fotki umieszczonej już na serwerze - pojawia sie tylko nazwa pliku fotki.
W bazie sql znajduje się stosowny zapis o umiejscowieniu fotki.

woti

Moja znajomość angielskiego jest zenująca, ale zrozumiałem, że czasem może pomóc przestawienie wersji bazy sql w pliku php.ini - cyt.: Form may not be POSTing the value properly under php 5; you may could try turning it on in your php.ini file just for a quick check.
Ale u mnie brak takowego pliku!
W index.php jest coś zbliżonego:
// Using an old version of PHP?
if (@version_compare(PHP_VERSION, '4.2.3') != 1)
   require_once($sourcedir . '/Subs-Compat.php');

// If $maintenance is set specifically to 2, then we're upgrading or something.
if (!empty($maintenance) && $maintenance == 2)
   db_fatal_error();
Hmm Ale czy i co tu zmienić?
U mnie kolejna wersja bazy php 5xxx.
---------------------
Poza tym w "rozmówkach" chyba nie bardzo to skutkuje - można zajrzeć: http://www.tinyportal.net/index.php?topic=29661.0

Nolt

Plik php5.ini to plik konfiguracyjny PHP w serwerze, dostęp zazwyczaj do tego pliku jest niemożliwy (tylko administracja hostingu może zarządzać nim).

Próbowałeś wstawiać zdjęcie nie używając edytora WYSiWYG? Możliwe także że coś jest nie tak z konfiguracją pliku PHP5 :/
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

cza (=trza = trzeba będzie) sprawdzić...


woti

To już kolejna moja przygoda, która zakonczyła sie podobnie: standardowo używam FIREFOX - tym razem, przed ostatecznym "remontem" stronki (http://absolwentar.zut.edu.pl) użyłem do jej przejrzenia Konqueror'a - a tam!!!! wszystko jest OK, tak, jak powinno być. To kolejny przykład na to, że albo cos z moim Firefox'em nie tak, albo szerszy problem braku współpracy tej przeglądarki z smf+tp. Albo...

Nolt

Znalazłem rozwiązanie... Nie jest to wyleczenie problemu lecz jego obejście. Gdy dodajemy artykuł HTML używając edytora i chcemy następnie dodać obrazek musimy opuścić edytor czyli klikamy na ikonkę <>. Następnie wszystkie ikony edytora znikną i pojawią się inne pod artykułem, tam też znajdziemy ikonkę z serduszkiem za pomocą którego dodajemy zdjęcie. Od tej pory będzie ono widoczne w artykule.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW