Jaka galeria najlepsza

Zaczęty przez woti, Styczeń 10, 2009, 12:21:15 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woti

Poszukuję informacji o najlepszej (i dlaczego ta) GALERII dla TP+SMF. Chodzi o to, żeby się dobrze integrowała, była spolszczona, mogli w niej "grzebać" wszyscy użytkownicy.
Mam z tym problemy, bo np. w zintegrowanej z TP+SMF Coppermine Gallery 1.4 może wstawiać obrazki itp. tylko admin, albo też trzeba zrezygnować z integracji.

Nolt

#1
Trudno stwierdzić która najlepsza, trzeba by przetestować kilka. Moim zdaniem najlepszą jest Coppermine. Przyznam się że nie testowałem tej galerii ale chyba użytkownicy także mogą publikować zdjęcia, sprawdź w uprawnieniach czy da się coś zmienić. Poza tym pytanie która najlepsza...hmm sprawdź która galeria jest najpopularniejsza wśród pobieranych przez użytkowników na www.simplemachines.org.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

#2
Używam Coppermine wspólnie z TP0,9 i smf 1,7. Niestety, integracja jest tylko pozorna - niby ci sami uzytkownicy, ale nie udało mi się jej tak ustawic, aby poszczególne grupy miały uprawnienia jak redaktor (wstawianie). Natomiast userzy mogą wstawiać, ale trzeba "zlikwidować" mostek.
Nie wykluczam, że przyczyna tkwi w jakichs ustawieniach - męczę to już 4 dzien i znaleźć nei moge :(
-------------
Aby użytkownicy mogli wstawiać - muszą od nowa rejestrować się w galerii.

woti

Sam sobiue odpowiem - teraz bardzo dobrze pracuje i jest RZECZYWIŚCIE ZINTEGROWANA z smf galeria Aeva Media. Jest to połaczenie dawnego modułu Aeva + SMF Media Gallery. Jest co do stylu i userów połączona z smf.
Dodatkową zaletą jest możliwośc jej instalacji i używania tam, gdzie nie da się zainstalować innych galerii - posiada specjalny sposób obejścia zabezpieczeń php serwera.
Jej działanie można obejrzeć w portalu ABSOLWENTAR.