[TP-Mod] Problem z boxem "Wybierz Template"

Zaczęty przez roco, Grudzień 05, 2007, 19:37:54 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

roco

Witam Wszystkich! Cześć Nolty! :)

To mój pierwszy post u Ciebie..

Jesteś "spoko gościem" i podoba mi się Twoje poświęcenie w słusznej i przecież darmowej sprawie, jak tłumaczenia do TP, ale również, pomoc i suport dla polskiego usera TP.

Postawiłem TP, na bazie z mojego forum http://ricoroco.com/forum - na localhoście i VertrigoServ.. Utworzyłem subdomenę u siebie na hostingu czyli http://tp.ricoroco.com i tam wgrałem pliki..
Wpisałem w settings.php właściwe ścieżki do bazy i adres TP, ale również poprawiłem wydaje mi się; wszystkie inne ścieżki, tj. gallery, download, avatary, smiles i wydawałoby się, ze wszystkie ścieżki już są właściwe, jednak mam problem z Box'em "Wybierz Template" - otóż niby wsio chodzi i mogę zmieniać skórki, jednak nie pokazują się miniaturki, tylko po zmianie na inną skórkę, pokazuje się jej miniaturka..
Podejrzałem we właściwościach obazka i adres wskazywał na localhost, a nie na adres internetowy TP..

Pytanie mam takie: Gdzie są ścieżki dostępu w box'ach, lub gdzie zdobyć info o wszystkich ścieżkach z jakich korzysta TP?

Następna sprawa..
Widziałeś na pewno u Bloc'a w lewym sidebarze taki box reklamowy z mini banerkami..
- chciałbym się dowiedzieć, czy można to włączyć, czy trzeba coś pokombinować?

I ostatnia sprawa..
Na razie TP "powiesiłem" w testowej subdomenie, ale docelowo planuję w miejscu forum, mieć TP..
-Chodzi o bazie danych.. Które tabele muszę zaznaczyś w PMA - do exportu, żeby nic przypadkiem nie nadpisało się w TP, w ustawieniach i ścieżkach, - a żeby były uaktualnione tylko topiki, PM'ki, userzy itp..
Tzn. żeby content tego co tworzą userzy był przeniesiony, - importowany do TP z forum SMF, ale bez wpływu na konstrukcję TP..?
Reasumując, to pogmatwane pytanie.. - które tabele exportować z forum, żeby uaktualnić TP, tylko o treść i żeby nie miało to wpływu na wszelkie ścieżki np. lokalizacja skórek itp.., oraz żeby nie miało to wpływu na samą konstrukcję TinyPortal'u?

hehe dalej gmatwam..

Zauważyłem parę drobnych błędów gł. w administracji.., zajmuję się webmasterką i trochę aktualnie muszę doskoczyć z projektami, ale obiecuję wyłowić te błędy i o nich tu poinformuję, ok? hehe sam robię błędy, jednak to tłumaczenie.., a wiesz napewno jacy są Ludzie.. - nie będą widzieli ogromu pracy, tylko właśnie drobne błędy.. takie życie..

OK. Plany mam takie, że chcę rozwijać webmasterkę ale również instalacje nienadzorowane.., chcę również reklamować i saportować ideę TinyPortal.. jak narazie to kupiłem sobie komercyjną skórkę.., a chciałbym od siebie reklamować społeczność TP i również Twoją stronę!

Jeśli zna ktoś odpowiedzi, na moje trzy pytanie, to bardzo o nie proszę! :)

Pozdrawiam :)
roco

Nolt

Miło mi że doceniasz to co robię :) dzieki.

Co do twoich pytań hmm, sprawdź wszystkie ścieżki w samym SMF w PA może tam coś się zmieniło (btw. ścieżka która jest powiązana z wyświetlaniem miniaturek i nie tylko to ~/sciezka/tp-images więc musisz szukać tego). Sprawdź także może gdzieś w samej bazie w tabelach TP jest jakaś informacja o tym.

Jeśli chodzi o buttony które są na oficjalnej stronie TP, nic prostrzego. Dodajesz dodatkowy blok (scriptbox) i wklejasz tam linki (np. http://www.wizzi.pl/index.php?topic=211.0).

ad3. Nie bardzo zrozumiałem, ale chcesz aby wszystko zostało przeniesione (SMF+TP) bez żadnych zmian tak ? :)
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

roco

Cześć Nolt :)

Obserwuję to od dawna, tj Twoją "Dobrą Robotę", cieniutko to widza u Bloc'a, ale spox, napewno i tam Cię docenią..

Jakoś mi się to naprawiło, tj odnośnie AD 1. Ale naprawdę kiedy z PPM sprawdzałem własciwości obrazka, był tam link do localhosta.. dziwne.. ale teraz jest jakby ok.

AD 2. Dzięki! troche jeszcze mało info, a u mnie z angielskim lipa choc planuje wyemigrować do GB ..
czyli dodaje nowy blox i powinien być to scriptbox, a nie np. php.. i tam daje linki, jak dobrze sqmałem? Wiesz na razie, to jestem po ręcznej instalce, bo samo nie chciało.., a mam mnóstwo dupershwanców, na których mi zależało.. hehe zupełnie jak "Czereśniak" Postawiłem wsio na VertrigoServ, przepisałem linki i wrzuciłem na mój hosting.. Tylko właśnie! dałem z lekka ciała, ponieważ i z dysku i na servie byłem podłączony do tej samej bazy, ponieważ działałem na zdalnej bazie.., moze to mogło poknocić i coś tam się poplątało.. ?
No nic spróbuję się pobawić z blokiem "scriptbox" A swoją drogą może jakie fajne tutusie mogłyby sie u Ciebie pojawić A'Propos właśnie bloków tzn. "co do czego i co można z tym zrobić" ? Mało info w necie..

Ad 3.

Tu chodziło o to, że postawiłem TP na kopi bazy z SMF, mam forum, hmm trochę leży odłogiem, ale byłem zajęty.. rozwinę je! No i chodzi o to, że może będą na forum pisać Ludzie, dochodzić nowi i tylko te zmiany chciałbym uaktualniać na tp, ale tak, żeby przypadkiem moje TP, po aktualizacji bazy - nie zamieniło się niechcący w SMF.. hehe bo tego bym nie zniósł..

Pytanie było: które tabele wyexportować z forum SMF, (dotyczące wyłącznie zmian trześci, wiesz.. userzy, topiki, może PM'ki) - żeby później wgrać do TP i oczywiście bezkolizyjnie dla TP.. Poprostu nie chcę naruszyć jego konstrukcji, struktury..
Może zobrazuje.. nie chcę przenosić domu do domu, tylko np. przenieść książki z jednego domu do drugiego.. hihi qrna to jest prostrze niż idzie to wytłumaczyć..
Mam jednak nadzieję, że mnie rozumiesz.. :)

Pozdrawiam :)
roco

Nolt

Ad.1 Akurat FireFox tak ma że zapisuje wszystkie obrazki itp do historii także jeśli używasz FF czasem tylko wyczyszczenie wszystkiego (ciastek też) jest jedyną alternatywą na poprawne wyświetlenie nowych obrazków.

Ad.2 Jeśli nie kumasz zbytnio o co mi chodzi ze scriptbox'em sprawdź www.demo-styli.yoyo.pl :)

Ad.3 Hmm nie chce ściemniać tutaj że wiem bo chyba nie wiem jak to zrobić :P Może wystarczy skopiować tabele members i zawierające treść forum oraz jego konstrukcję (może zapytaj o to na forum smf.pl). Trzeba zauważyć że gdy chciałbyś przenieść informacje z tej kopii do drugiego forum tam gdzie także znajduje się SMF+TP koniecznie musisz pamiętać o folderach tp-images i tp-downloads, bo gdy na starym forum wrzucałeś jakieś pliki przez menedżer plików i chciałbyś je mieć i w drugiej kopii, same tabele TP nie wystarczą, gdyż modyfikacja będzie miała informacje o tych plikach w bazie, ale w praktyce nie będzie ich na serwerze (to samo tyczy się obrazków ale to chyba wiesz :P).
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

roco

OKay :)

Oczywiście zawsze czyszczę cache, mój FF jest bardzo developerski, ale operka to mistrzostwo świata.. o ile masz win xp to kopsnę ci swoja, wystarczy skopiować i uruchoomić, ale pracuje nad nią, napisałem menu itp.. ale na razie działa jedynie pod XP z lokalizacji C:\Program Files\Opera 9.5\..
Przeczyściłem naprawde głęboko cache, + użyłe CCleanera.. i Privacy Shield.. nie mo mowy, żeby cokolwiek zostało.. hehe ja myslę, że coś zostało bazie, a później się nadpisało.. albo co..

OKay squmałem teraz ten box "Banerki" to właśnie scriptbox! ..BTW. fajne demo! to samo mam u siebie, ale na mniejszą skale i głónie są wpisy po angielsku.. qrna jedno mógłbyś zmienić w tłumaczeniu choćby statów.. nie "Dziś odwiedzin: ... i Ogółem odwiedzin: ..." tylko np. "Najwięcej online dzisiaj: ... i Najwięcej online: ...", bo to trochę zmyla i co innego oznacza.. taki tips.. hehe Ale kiedy podpytam o jakie pliki PL do skórek.., niektóre skórki są jakby nie dorobione, lub "pisane na kolanie" jak będę miał co już dobrze poprawionego, to kopsnę i nadpiszesz pliki, ok?

OKay tu naprawdę chodzi o to.. już chyba sam mniej więcej wiem o co chodzi.. tylko wiesz zawsze mam pękawkę przed bazami, a to przez mój hosting.. mniejsz o to.. na pewno nie ma czegoś takiego, że na smf jest tabela "members", a np. na tp tabela "tp-members", prawda?
Na forum ludzie póki co będą pisac, a nie na TP, TP mam do testów, i kiedy będzie naprawdę ok, a sam wiesz jest w planach smf w wersji 2.0 i już jest od jakiegoś czasu TP w wersji 1.2, narazie ukryte..
No nic, generalni Ludzie pisza na forum i dochodza tam nowi, a ja chcę miec tylko tę zawartość, czyli content na TP, - aktualizować tam i być przygotowanym do przerzutki w miejsce forum.. Nie mogę prosić Ludzi, żeby pisali na testowym TP.. Chcę przenieść tylko i wyłącznie Topiki, Userów, czyli ich konta i PK,ki, tak żeby mogli się swobodnie logowac na TP i mieć tam "swoje zabawki" hehe, Ale nie czcę przenieść niczego innego, żadnych skórek itp.., no może załączniki, wtedy skopiuję folder z załącznikami z SMF do TP.., ale żadnych ustawień modów itp.. TP ma być jak gmach z betonu i nie do ruszenia, potrzeba mi tylko wypełnić go treścią która niestety na razie znajduje się na forum SMF, a nie np. na innym TP..

Dobra, zrobie kopie baz i pokombinuje trochę.. Swoją drogą warto było by wiedziec, które tabelki za co odpowiadają..,a nie tylko się domyślać.. Rozumiesz mnie teraz? ja to mniej więcej z grubsza wiem, ale pewności nie mam i nie chcę niespodzianek hehe

Pozdrawiam :)
roco

Nolt

Już kumam :P Więc bez obaw, musisz po prostu przenieść wszystkie table smf z aktualizowanego forum do forum gdzie masz SMF+TP, TinyPortal sam się dostosuje do nowych rzeczy bez większego problemu. Jeśli oczywiście były by problemy... to prostą rzeczą masz przecież zwykłe SMF, robisz kopię SMF na drugie forum i na świeżo doinstalowujesz TP :) TP pobiera informacje o wątkach, użytkownikach z tabel SMF, a reszta tabel TP służą tylko i wyłącznie do samych modyfikacji jakie wnosi, czyli artykuły, download, bloki itp.

PS zapamiętam uwagi dot. spolszczenia :) i na pewno zostaną naprawione. Ja podobnie czekam na TP 1.x ale kiedy ujrzy światło dzienne tego nikt nie wie ;/
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

roco

Dzięx Nolt! :)

Teraz jaśniej! spox, właśnie chodziło, mi o to żeby aktualizować TP, jedynie o samą treść z Forum SMF!

Dobra więc nie będę zamartwiał się na zapas, porobię kopie i poćwiczę!

Ok. wielkie dzięki and pozdrawiam :)
roco