problem z smf 1.1.4 i TP 0.9.8.3

Zaczęty przez woti, Październik 28, 2007, 00:31:11 AM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woti

Po zainstalowaniu smf 1.1.4 nie można wgrać pliku zip z TP 0.9.8.3 - komunikat o konieczności zmiany dostępu (? - mogę przekręcać dosłowne brzmienie tego komunikatu) w nie znanym pliku.

Nolt

Podejrzewam że chodzi Ci o zmianę chmod (atrybuty pliku). Jeśli pojawia się okienko z dostępem do FTP musisz wpisać tam poprawnie login i hasło i ścieżkę gdzie znajduje się forum będziesz miał wtedy możliwość zmiany atrybutów automatycznie.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

1/ Po próbie wczytania pakietu TP - komunikat:
"Wystąpił błąd!
Nie można wysłać pakietu, sprawdź zezwolenia katalogu!
Wróć"
2/ Z powodzeniem uruchamiam automat ustawiania chmod dla wszystkich plików (w każdym razie nie melduje błędów).
3/ Wracam do pkt.1: "wyślij pakiet" > przeglądaj > wyślij: bardzo długo łączy  się "wysyła żądanie do...")z moim serwerem (jak i za pierwszym razem)- efekt jak w pkt1.
- I co mam teraz począć?
- Może ftp'em wgrać rozpakowany TP - ale gdzie? I co dalej...
Może powodem jest, że ta wersja TP jest przygotowana "pod" SMF 1.1.3 - ale nigdzie w necie nie znalazłem jego paczki do pobrania.
Z góry dziękuje za każdą pomoc.

Nolt

Wątpię że to wina paczki bo instalowałem ją parę dni temu, zresztą jest ona zaktualizowana aby współpracowała z SMF 1.1.4. Może coś nie tak jest z serwerem ? Masz jeszcze możliwość instalacji manualnej. http://www.tinyportals.net/index.php?PHPSESSID=0778872a2c6910b965668433ecc5a80f&topic=14230
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

#4
Dzięki za szybką reakcję, ale moja angielszczyzna pochodzi sprzed lat 27 (wtedy zostałem absolwentem pewnej uczelni) i raczej jest słabiutka. Niemniej jednak coś łapię, ale nie wiem, czy "paczka manualna" TP jest tą samą, którą "standardowo" ściągnąłem jako *.zip. Zdaje się, że tak - należy ją rozładować i wgrać FTP'em do katalogu "Themes" > styl: default?
A potem gubię się całkiem :(
Dodam, że informatykiem też nie jestem.

Nolt

#5
Nie :P Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to ustawić forum na język angielski i przywrócić jego wszystkie standardowe opcje + zmienić styl na standardowy. Następnie wgrać pliki z manualnej paczki do głównego katalogu twojego forum i teraz trochę trudniejsza część.
Pobierz pliki: index.php, Sources/Load.php, Themes/default/index.template.php, Themes/babylon/index.template.php,  Sources/Subs.php, Sources/ManagePermissions.php, Sources/Security.php, Sources/Errors.php, Sources/Profile.php, SSI.php z serwera na komputer oraz wyedytuj je przy pomocy tego linku: http://www.tinyportal.net/index.php?topic=14195.0 (polecam edytor EdHTML, niektóre edytory mogą zmienić ci kodowanie pliku i będą pózniej problemy). UWAGA: jeśli nie radzisz sobie z edycją plików, pobierz pliki znajdujące się w załączniku i wypakuj do swojego forum
Gdy wszystko zrobisz wszystkie te pliki prześlij na serwer dokładnie tam skąd je pobierałeś. Niektóre serwery mogą wymagać atrybutów do tych plików, także zmień je na 777 (ta opcja nie jest zawsze konieczna). Ostatnią rzeczą jaką musisz zrobić to zaktualizować bazę danych twojego forum i dodać wymagane tabele. Wystarczy że uruchomisz plik http://www.twojastrona.com/forum/manual_tp_(nr_wersji)install.php (musisz go pobrać z działu download TinyPortal 0.9.8 database install).

Wątpię że musisz korzystać z tej opcji instalacji, no ale jeśli nie ma innego wyjścia tak wygląda instalacja ręczna.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

Niniejszym SERDECZNE  DZIĘKI NOLT'owi - jego pomoc przekroczyła moje najśmielsze marzenia. Ale co i jak dokonał - musiałby sam opisać...

Nolt

Hehe, nic wielkiego ;) Cieszę się że pomogłem.
Pozdrawiam
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW