Funkcje SSI

Zaczęty przez adi1166, Listopad 01, 2010, 16:18:11 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adi1166

Witam,
próbuję zrobić stronę która będzie pobierała dane z portalu (artykuły, panele..) i tutaj pojawia się problem (pytanie) - czy są gdzieś spisane funkcje ssi dotyczące Tinyportal ?

Nolt

TinyPortal nie posiada funkcji SSI, co najwyżej możesz wykorzystać te które są w SMF tworząc blok typu SSI.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

SSI - blok. Próbowałem dodać jako blok SSI - "najnowszą ankietę z forum" (tzn. jedyna ankieta w moim portaliku, podwiązana do wątku, nie całkiem świeża = ma kilka tygodni) - ale jej nie pokazało na 1-ej stronie (głównej). Jak się to robi?

Nolt

Spróbuj z tym
<?php 
require("/home/mrnolt/domains/wizzi.pl/public_html/SSI.php");
ssi_showPoll($topicID); 
?>
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

Whops... Ale nie wiem, co mam z tym zrobić! Gdzieś wkleić? Bo na adres mi to nie wygląda.

Nolt

Wklej do bloku SSI.

PS wszystkie przykłady SSI znajdziesz pod http://adrestwojejstrony/ssi_examples.php
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

#6
No, to obejrzałem sobie na własnej stronie, zgodnie z wyż. podanym - i dalej nic nie rozumiem.
Przede wszystkim ankieta jest częścią (nagłówkiem) określonego wątku - i nie udało mi się stworzyć z niej wątku wyodrębnionego, choć teoretycznie taka funkcja jest w "ofercie" (wczoraj gdzies to "odkopałem", ale dziś znów nie widzę). Po drugie nie rozumiem instrukcji zawartych w angielskim omówieniu http://mpja strona/ssi_examples.php. Każą gdzieś coś wkleić by uruchomić SSI, ale GDZIE?! Przed jakim <html> konkretnie? Te ich nauki są po prostu niejasne:
"To use SSI.php in your page add at the very top of your page before the <html> tag on line 1 of your php file:"
= Aby użyć SSI.php na swej stronie dodaj, na samej górze, przed <html> tag w liniii 1 w swoim pliku php
- czy coś źle tłumaczę?!
To może z branży rybackiej, w stylu jak wyżej, początek instrukcji, aby ugotować zupę rybną:
Wykop dołek i robaki zanęć w źródle swojego strumyka...
Zrozumie to kto?

Nolt

PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW