Marzec 28, 2024, 12:25:05 PM

Mangos i Linux

Zaczęty przez michal3148, Marzec 26, 2008, 19:13:53 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal3148

haha, miło ze mogłem pomóc niemając doczynienia od dłuższego czasu z mangosem :) A tak odnosnie pierwszego mojego pytania, jestes w stanie pomóc mi z instalowaniem mangosa na konsoli tekstowej (ubuntu 7.10) bo chciałbym sie trochę pobawić na linuxie ...

Nolt

Jak będę miał czas, mogę rzucić okiem. Daj znać na PW to jakoś się dogadamy.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

wsumie to lepiej tutaj pisać, chodzi mi o komendy na utworzenie nowego folderu, kopiowanie, wklejanie (czyli przenoszenie i rozmnażanie), instalować różne rzeczy i pakiety potrafie (sudo apt-get update / sudo apt-cache search <szukany program/ pakiet> / sudo apt-get install <pakiet/program>   - tylko niewiem jaka jest ruznica pomiedzy apt- i aptitude ), co tam jeszcze sie przyda, mapy i wszystko zgram z windowsa juz wypakowane (moze wiecie skad ściągnąć?), no i chyba tyle komendy potrzebne mi narazie, jak będę potrzebował coś jeszcze to dam znać ...

Nolt

#3
. . . takie rzeczy pytasz google. cześć, (sorry stary ale nie poniżaj się bo to co podałeś to podstawy i... to tak jakbyś zapytał kogoś co to copy/paste w windowsie). Osobiście jeśli zaczynałbym przygodę z konsolą  *nixową zacząłbym od apt-get install manpages-pl(w zależności od dystrybucji) oraz man "komenda" niż od zadawania tego typu pytań.

PS sorry za surową odpowiedź, ale podstawy musisz znać, bo bez nich lipa.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

podstawy w miarę znam tylko miałem problem bo na ubuntu jest trochę inaczej, tzn np. sudo rm zamiast poprostu rm ... ale już do tego doszłem ... i dystrybucja ubuntu 7.10 :) a poza tym mam jeszcze pytanie, znasz się na VNC i czy wiesz skąd można zassać mapy i ta cała resztę?

Nolt

Mapy wypakuj sobie na systemie windows i po prostu wyślij na serwer (tak jest z reguły najbezpieczniej i najlepiej).

PS poczytaj o sudo :) a to że nie mogłeś wpisywać na ubuntu samego rm, wiec mogłeś wystarczyła komenda sudo su (przelogowanie się do konsoli root).
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

no tak, można wysyłać na serwer ale to kilka giga więc ciężko ...

No o sudo muszę poczytać... helpa czytać czy masz może jakieś fajne stronki z opisem komend?

Nolt

zacytuję siebie :)
Cytat: Nolt w Marzec 28, 2008, 00:55:39 AM
. . . takie rzeczy pytasz google.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

no tak tez sadziłem :P ale powiec mi jeszcze donosnie map i tych plików dbc ? masz może skąd ściągnąć ?

Nolt

Hmm ale po co chcesz je ściągać i wysyłać na serwer (jeśli mowa o dedyku)? Przecież robisz sobie dodatkową robotę :P Ale jeśli tak bardzo oczekujesz na moją odpowiedź to, nie wiem skąd ściągnąć mapy i całą resztę. Ja gdy stawiam serwer wszystko robie od podstaw (wole się sam pomęczyć, niech mi to zajmie więcej czasu ale przynajmniej jestem pewien że będzie to działać a i przy okazji mogę wyłapać jakieś błędy).
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Taziff

Ja stawiam serwer i mam jedne proble. Gdy włączam mangos-worldd to mi wywala kupe błędów zwiazanych z baza.Czesc sie wgrywa dobrze a czesc nie .Dodam ze jest to rev 5740 i baza 0.10.1.... Juz nie wiem co robic