Problem z polskimi plikami jezycznymi UTF-8.

Zaczęty przez ElShotte, Czerwiec 08, 2008, 03:46:05 AM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ElShotte

Z gory przepraszam za bledy ortograficzne, ale nie stety moj glowny jezyk teraz jest Angielski. Tworze stronke zbazowanom na SMF 1.1.5 i TP 1.0.5 Beta, I mam malutki problem. Generalnie wszystko jest ok, tekst ma prawidlowe, u zamkniete nie jest wymienione na znak paragrafu itd. Problem polega na tym, ze w sekcji admin, pod TinyPortal wyswietle mi sie tylko jeden link "Artykuly", reszty nie ma. Pliki ktore teraz mam znajduja sie w Themes/default/language, mam reszte tekstu z TinyPortal po polsku takze jestem pewny ze sa w prawidlowym miejscu. Znalazlem je w watku Nolta na forach TP. Nie mam zielonego pojecia jak to naprawic I prosze o pomoc, narazie to jest dlamnie najwazniejsze. Wielki dzieki.

ROZWIAZANE: Nolt, popraw nazwy plikow zipie "Themes/default/languages", zapomniales dopisac -utf8 po polish. Przyklad, TPortalAdmin.polish.php (tak jak teraz) powinno byc TPortalAdmin.polish-utf8.php, wszystko gra.

Nolt

Hmm trochę dziwne że u Ciebie pojawia się ten problem. Dlaczego mnie to zastanawia, dlatego np iż Wizzi działa na kodowaniu UTF-8 i nie musiałem dodawać niczego (podobnie do stron testowych stawianych na localhost). Tak czy inaczej dzięki za uwagę.

PS Jeszcze tylko mam pytanie, czy gdy instalowałeś SMF, na pierwszej stronie instalacji zaznaczyłeś opcję "Kodowanie UTF-8"?
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

ElShotte

#2
Tak, wlasnie dokladnie tak zrobilem. Co do tego, to niestety musialem wymazac kompletnie baze danych i caly serw, z tego powodu ze w nowej becie TP (1.0.5 Beta 1) niestety nie mozna dodawac artykolow, a to jest esencjalem mojes strony. Nowiec zainstlowalem 0.9.8, z modyfikowalem theme, i teraz mam znowu problemy z jezykiem. Wrzucilem pliki SMF Polish UTF-8, SMF jest przetlumaczone. Wrzucam twoje pliki, niemam tekstu. Jestem generalnie lekko zdenerwowany sytuacja... stary pomorz bo zaraz ktorys monitor przez okno wyleci.

EDIT: Same thing again, I had to add -utf8 after polish, for some reason, it didn't want to look up the files. If you take notice, the SMF UTF-8 translations you download, all have the "-utf8" suffix. I'm just gonna type in english cause its about 10 times faster for me. :)

Nolt

Jeśli dodanie do plików "-utf-8" nie pomaga, to nie mam pojęcia co może być powodem twojego problemu.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW