Instalacja SimpleMachines + TinyPortal

Zaczęty przez Nolt, Lipiec 29, 2007, 16:43:56 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nolt

Instalacja SimpleMachines + TinyPortal

Download:

Skrypt forum SMF:
http://www.simplemachines.org/download/
Spolszczenie SMF:
http://www.smf.pl/forum/index.php/topic,3137.0.html
Modyfikacja TinyPortal:
http://www.tinyportal.co.uk/
Spolszczenie TinyPortal:
http://www.wizzi.pl/index.php?action=tpmod;dl=cat3
Dowolny klient FTP (FileZilla bądź TotalCommander)
Ach no i najważniejsze... jakiś dobry hosting :)
(w poniższym opisie użyłem konta localhost czyli własny komputer jako serwer WWW)

Instalacja:

Wypakowujemy do dowolnego folderu skrypt forum, następnie do tego samego folderu wypakowujemy spolszczenie. Odpalamy klienta FTP, łączymy się z naszym kontem i wysyłamy skrypt forum na serwer. Gdy pliki zostały wysłane na serwer otwieramy przeglądarkę i wpisujemy adres naszej strony (http://localhost/smf) (skrypt SMF automatycznie uruchamia instalator także nie będzie potrzebne wchodzenie do dodatkowych folderów i odpalanie pliku install.php). Powinniśmy zobaczyć:

Wypełniamy pola wg danych które otrzymaliśmy od administratora naszego hostingu.
Uwaga: w niektórych przypadkach musimy samodzielnie utworzyć bazę na swoim koncie więc nie sugerujcie się nazwa bazy w tym przykładzie.
Gdy wypełniliśmy poprawnie wszystkie pola klikamy "Dalej" i tworzymy konto dla Administratora forum:

Klikamy "Koniec" i powinniśmy zobaczyć:

Zaznaczamy pole aby usunąć plik install.php i klikamy w link "twoje nowo zainstalowane forum".
Gratulacje właśnie zainstalowałeś skrypt SMF. Niżej obrazek jak wygląda nowo zainstalowane forum bez modyfikacji TinyPortal.


Kolejną rzeczą jaką musimy zrobić to wejście w Administracja>Zarządzanie pakietami i wybieramy zakładkę "Ściągnij pakiety". Klikamy "Przeglądaj", szukamy pliku TP_0983.zip i klikamy "Wyślij"

Powinniśmy zobaczyć taki komunikat:

Klikamy "Dodaj modyfikację" i czekamy aż ujrzymy

Uwaga: przy każdym z plików musi być napis "Sukces" w przeciwnym wypadku musimy powtórzyć czynność.
Klikamy "Zainstaluj teraz" i czekamy aż zainstaluje się modyfikacja. Powinniśmy ujrzeć

Oznacza to że modyfikacja zainstalowała się poprawnie bez żadnych błędów. Klikamy w link "zrestartować swoje forum" w celu restartowania forum :P.
Gratulacje właśnie zainstalowałeś TinyPortal (potężne narzędzie do modyfikacji swojego forum SMF).
Tak wygląda nowe forum SimpleMachines + TinyPortal

Ostatnią rzeczą jaką musimy zrobić to wypakowanie spolszczenia do głównego katalogu naszego forum SMF w przeciwnym wypadku menu nie będzie widoczne.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

radaz

#1
Witam, starałem się robić wszystko zgodnie z poradnikiem i tak doszedłem do momentu instalacji TinyPortalu.
Wszystko sypie się dokładnie w tym miejscu:
CytujUwaga: przy każdym z plików musi być napis "Sukces" w przeciwnym wypadku musimy powtórzyć czynność.
Klikamy "Zainstaluj teraz" i czekamy aż zainstaluje się modyfikacja.
Po kliknięciu na "Zainstaluj teraz" pokazuje mi się error o treści:
CytujFatal error: packageinstall() [function.require]: Failed opening required '/home/pbcenter/domains/pobrykamy.vdl.pl/public_html/Packages/temp/./tp_install.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/pbcenter/domains/pobrykamy.vdl.pl/public_html/Sources/Packages.php on line 552
Niestety jestem zielony w tych sprawach, więc może będzie ktoś tak miły i wytłumaczy mi o co tu chodzi i jak dojść bez problemów do końca instalacji? :)

Z góry dzięki.

PS.
Usunąłem TP i ściągnąłem go ponownie, niestety teraz kłopoty zaczynają się już przy dodawaniu modyfikacji. Dostaję informację, że "Nie można pobierać lub instalować nowych pakietów, ponieważ nie można zapisywać w katalogu pakietów!"

EDIT:

Już poradziłem sobie sam dzięki ręcznej instalacji.
Post można usunąć jeśli zawadza ;-)
Pozdrawiam.

ramelof

Ja ci to wytłumacze.

To jest linia numer 552 pliki Packages.php
require($boarddir . '/Packages/temp/' . $context['base_path'] . $action['filename']);

Przed instalacją paczki musisz utworzyć folder w folderze Packages o nazwie temp i nadać mu uprawnienia CHMOD 777.

I pytanie. Czy przy instalacji pakietu tp, miałeś okienko gdzie miałeś podać dane do ftp? To jest ważne bo całkowicie automatyzuje instalacje jakiekolwiek paczki ponieważ sam nadaje a potem usuwa odpowniednie CHMODY.

Czy na serwerze jest safemode.

edekk

#3
Instalacja na UTF-8
1 wrzucamy simple
2 wrzucamy polska paczke UTF-8 smf
3 instalujemy smf
4 wrzucamy TP UTF-8
5 po instalacji w ... /Themes/Langue/ z nazw polskich plikow TP*UTF-8 usuwamy "UTF-8"

tak przebiegalo u mnie

postawilem 2 portale na ISO i na UTF-8

oczywiscie w sql wybieramy wsparcie odpowiednio do kodowania

nie dzial mi jak na razie wyswietlanie obrazkow CAPTCHA - jak rozwiaze problem to wyedytuje, inna rzecz, ze mi na razie nie zalezy :)

JacekZeglarz

Hej!

Musiałem zainstalować TP na istniejącą już bazę danych (SMF) - i miałem z tym (początkowo) trochę kłopotów.
Udało się jednak - więc dzielę się informacjami - może się komuś przydadzą...

Angielska instrukcja takiej instalacji jest [tutaj].
Po "naszemu" to mniej więcej tak:

W poniżej opisanej sytuacji, od 2 lat działało forum SMF - ostatnio w wersji 1.1.6, instalacja przez "managera pakietów" nie dało rezultatów. Od tego zaczynam opis.

Należy:

1. przełączyć styl forum na standardowy i zamknąć forum (Administracja->Ustawienia serwera->Główne ustawienia->Tryb obsługi forum?->"haczyk")

2. Zrobić backup bazy danych na serwerze. Dla uproszczenia opisu, nazwę tą bazę DB_master

3. Uaktualnić istniejącą wersję SMF.

4. Zrobić kolejny backup DB_master (wiem, wiem - zanudzam ;) )

5. Zrobić backup całego katalogu zawierającego forum

6. Wyczyścić cały katalog! (skasować, zmazać, wyzerować ;) )

7. Ustawić zezwolenia CAŁEGO katalogu przeznaczonego na forum na 777

8. Utworzyć nową bazę danych, np. DB_slave. Tą bazę potrzebujemy tylko do instalacji. (na moim serwerze muszę sam stworzyć bazę danych - SMF nie potrafi tego zrobić).

9. Wgrać do katalogu forum pliki instalacji SMF.

10. Wgrać do katalogu forum pliki spolszczenia SMF, potwierdzając "nadpisanie"

11. W katalogu /packages utworzyć podkatalog "temp" ( .../packages/temp )

12. do głównego katalogu forum wrzucić plik "repair_setings.php" (do ściągnięcia te strony [SMF->Downloads->Tools] )


13. Ustawić wszystkie PLIKI I KATALOGI na 777!
Przyznam się, że z tym było najwięcej kłopotów. Wiele "programów" FTP nie dawało sobie rady z tym zadaniem. Nie chcę opisywać które doprowadziły mnie do rozstroju nerwowego (i żołądkowego ;) ), jednakże [FileZilla] dała sobie z tym radę "za jednym zamachem".

14. Zainstalować SMF w DB_Slave, przechodząc wszystkie kroki instalacji (opisane przez kolegów wcześniej), ale ZATRZYMUJĄC SIĘ na ostatnim ekranie informującym o skasowaniu "install.php"!

15. Przejść na inny tab/okno naszej wyszukiwarki i uruchomić plik "repair_setings.php" na serwerze.
Wpisać tam dane bazy danych DB_Master (NIE DB_Slave)

16. Nie kończąc instalacji SMF wykasować programem FTP, ręcznie, pliki "install.php" i "repair_setings.php".

17. Wgrać wszystkie pliki katalogu "/attachments" z naszego backupu (patrz pkt. 5) do tego samego katalogu na serwer.

18. Wejść jako administrator na nasze "odnowione forum" i z poziomu "managera pakietów" zainstalować TP i pliki spolszczenia.

19. W "Administracja->Style i ustawienia", na samym dole strony sprawdzić i poprawić ścieżki do głównego katalogu stylów. W razie konieczności wykasować style, które nie są standardowe w SMF.

19. Dopiero teraz zainstalować dodatkowe style (w wersji TP).

U mnie SMF i TP działają, chociaż mam pewne wątpliwości co do spolszczenia TP.
Otóż, w lewym panelu wszystko jest po polsku, ale wchodząc w odpowiednią "funkcję", mam PRAWIE wszystkie napisy po angielsku. Nie wiem, czy zrobiłem coś niedobrze, czy też "tak ma być".
Spolszczenie zainstalowałem tak jak dla SMF - czyli kopiując katalogi, ręcznie na serwer...  ???
Działo się to oczywiście PO zainstalowaniu TP z poziomu "managera pakietów" - więc może tu jest ten pies pogrzebany? ???

Pozdrawiam

Jacek

Nolt

#5
Yyyy super opis tylko że jest trochę odrobinkę zamieszany :P
Ustawienie uprawnień 777 to niebezpieczne i nie polecam tego nikomu :)
Moją radą jest iż jeśli nie działa Ci z jakiś powodów instalacja na serwerze normalnym, zainstaluj świeżą kopię SMF na localu, następnie zainstaluj TP. Wchodzisz do phpMyAdmin exportujesz wszystkie tabele które zawierają w nazwie _tp_. Ostatnią rzeczą to przekopiowanie na serwer rzeczywisty zmienionych plików z instalacji smf+tp z localhost (kopie tych plików będą zakończone tyldą ~) i na koniec wgranie do bazy smf utworzonej wyeksportowanej bazy z tabelami TP :) (mniej problemu i mniej ryzykowne z chmod'ami).
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

JacekZeglarz

... no cóż... człowiek się cały życie uczy...  :-\

Nolt

Jasne, ja też wpadłem w sumie na banalny pomysł z tą instalacją po kilku ręcznych, czasochłonnych instalacjach :/
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Nolt

Cytat: JacekZeglarz w Grudzień 06, 2008, 16:49:18 PM
U mnie SMF i TP działają, chociaż mam pewne wątpliwości co do spolszczenia TP.
Otóż, w lewym panelu wszystko jest po polsku, ale wchodząc w odpowiednią "funkcję", mam PRAWIE wszystkie napisy po angielsku. Nie wiem, czy zrobiłem coś niedobrze, czy też "tak ma być".
Zajrzyj tutaj:
http://www.wizzi.pl/index.php?topic=584
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

JacekZeglarz

OOO!   Wielkie dzięki.
Tak mi się już wydawało po przeglądnięciu większości plików.
Mimo wszystko - dziękuję Ci za wkład pracy.

Emes

Kurcze a ja już od paru godzin szukam najnowszej wersji Tiny Portal pod SMF 2.0 RC4 i znajduję tylko theme albo spolszczenia to różnych wersji, podpowiedcie skąd pobrać najnowszy Tiny Portal ze spolszczeniem do 2.RC4

Dziękuję

Nolt

PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

edekk

zainstalowałem smf 2.0.1 TP rozjeżdża mi sie maksymalnie
próbowałem ręcznie, automatycznie pliki z linków podanych tutaj, bezposrednio z smf i nic

czy jest na to jakaś rada czy porzucić TP na rzecz innego cms ?

Nolt

Jaki styl? Może to wina stylu? Pokaż jakiś screen.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW