Kompilacja mangosa w openSuse 11.

Zaczęty przez Nerus, Październik 19, 2008, 12:38:32 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nerus

Witam.
Tak jak w temacie mam problem z kompilacją mangosa pod openSuse 11.0,
mianowicie brakuje mi skryptu ./configure za chorobę nie mogę znaleźć tego skryptu.
Kompilację krok po kroku zżynam z tego poradnika http://wowplanet.pl/?page_id=8.
Wyskakuje mi taki błąd:
-bash: ./configure: No such file or directory
przy wpisaniu tej komendy:
./configure -prefix=/home/mangos/ -sysconfdir=/home/mangos/etc -enable-cli -enable-ra -datadir=/home/mangos/

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

Nolt

Sprawdzałeś czy masz pakiety zainstalowane w systemie opisane w tym wątku?:
http://www.wizzi.pl/index.php?topic=266.0
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Nerus

Wszystkie paczki instaluję z yasta takich paczek niema:

libmysql++-dev
libssl-dev
subversion
script

jak podałeś lub są pod inną nazwą, z tego co czytałem ten skrypt "configure" jest od polecenia "make" które mam.

Nolt

PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Nerus

Jeśli chodzi ci o paczki to mam tylko build w repo.
Druga sprawa to wykombinowałem sobie tutorial ze strony mangosa http://getmangos.com/community/showthread.php?t=4011, zrobiłem tak jak było napisane - czyli skompilowałem, wszedłem do katalogu mangos -tam gdzie miały być pliki, wszedłem do katalogu bin - niema plików binarnych tych co były standardowo jest jakiś inny nawet nie wiem pop co jest  gensvnrevision, za to nie było katalogu etc.
Kompletnie nie wiem jak to kompilować.

Nolt

Jeśli nie masz opisanych paczek nie skompilujesz poprawnie programu, poza tym spróbuj kompilować autokompilerem dla linux.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Nerus

Rozwiązałem problem na około, mianowicie uruchomiłem mangosa w wersji na winde w wine, poczekam aż ktoś skompiluje najnowszą wersję emu na linuxa, a tak to będę korzystał z wine :)

Nolt

Hehe, jeszcze tego nie słyszałem aby stawiać serwer na linuksie używając binarek windowsowych. Mam nadzieje że wiesz że serwer będzie działał wolniej?
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Nerus

Wiem co to jest portowanie, jasne że będzie działał wolniej, ale mój serwer prywatny-zamknięty jest dla kilkunastu osób, jeśli miałbyś chęć mi pomóc możesz skompilować najnowszego mangosa u siebie (sam widziałeś jakie mam problemy z tym suse, niestety chwilowo forum opensuse na którym jestem zarejestrowany jest zamknięte), jeszcze kilka pytań odnośnie serwera:
1. W jaki sposób sprawdzić czy mój klient jest kompatybilny z mangosem, chodzi o rozpoznanie wersji emulatora w stosunku do klienta.
2.Za cholerę nie wiem o co chodzi z bazami mianowicie baza:
mangos - mangos.sql
mangos - UDB.....sql
realmd - realmd.sql
characters - characters.sql
scriptdev2 - scriptdev2.sql lub scriptdev2_structure.sql - to chyba podstawka
scriptdev2 - scriptdev2_script_texts.sql nie wiem (może do scriptdev2, lecz nie wiem w jakiej kolejności wklejać)
create_database.sql - niewiem do czego ??
mangos_full_scripts.sql - pewnie do mangosa (ale jak mam UDB) ??
Jakaś baza ACID -kolega coś wspominał, niepamietam do czego, chyba do mangosa coś ze skryptami do mobów.
RUDB (jakaś ruska baza danych - raczej niepotrzebne),
tak że jakbyś Mógł mi wytłumaczyć łopatologicznie jak po kolei wgrać bazy, a jakich nie wgrywać.
Wiem jedynie że najpierw (na świeżo postawiony serwer) mangos.sql, realmd.sql, characters.sql, scriptdev2.sql i UDB.....sql.
Za pomoc bardzo dziękuję.

Nolt

Wszystko jest na forum wystarczy poczytać odpowiednie wątki ze zrozumieniem. ACID nie jest bazą.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Nerus

Dobra jeszcze jeden wątek.
"Minimanager"
Mianowicie nie mam /var/www/htdocs za to jest /srv/www/htdocs.
Lecz jeśli chcę się dostać na server po adresie czyli http://xxx.xxx.xxx.xxx/ wyrzuca mi błąd:

Zabroniony dostęp!

Nie masz prawa dostępu do żądanego katalogu. W katalogu nie ma indeksu lub katalog jest zabezpieczony przed odczytem.

Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.
Error 403

Nolt

PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Currara

#12
Cytat: Nerus w Październik 20, 2008, 17:58:19 PM
Dobra jeszcze jeden wątek.
"Minimanager"
Mianowicie nie mam /var/www/htdocs za to jest /srv/www/htdocs.
Lecz jeśli chcę się dostać na server po adresie czyli http://xxx.xxx.xxx.xxx/ wyrzuca mi błąd:

Zabroniony dostęp!

Nie masz prawa dostępu do żądanego katalogu. W katalogu nie ma indeksu lub katalog jest zabezpieczony przed odczytem.

Jeśli myślisz, że jest to błąd tego serwera, skontaktuj się z administratorem.
Error 403


musisz sie zalogować do bazy poprzez login i pass który zrobiles sobie/admin ci dal

a tak poza tym to radzę przeczytać kilka razy regulamin i zapamiętać jeśli masz problemy

Cytat: Nerus w Październik 20, 2008, 15:39:56 PM
ale mój serwer prywatny-zamknięty jest dla kilkunastu osób

w takim razie zciągnij gotowca i uruchom w tle, ew. zaktualizuj bazy. Będzie szybciej a nie warto trudzić się dla kilku osób.