Mangos 5061 & UDB rev.0.9.1 (336) ScriptDev2 Rev.232 - po paru godzinach crash..

Zaczęty przez neron, Styczeń 21, 2008, 22:48:10 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

neron

Witam

Postawiłem serwer oparty o mangosa 5061 i bazy UDB rev.0.9.1 (336) ScriptDev2 Rev.232 i mam następujący problem ...

Serwer elegancko się uruchamia ... żadnych błędów w czasie ładowania emu i paru godzinach pracy wywala błąd systemowy że mangosd.exe "crash" ... restartuje go i po paru minutach "crash" i błąd "ntdll.dll" i tak parę razy aż nie zainstaluję nowego rdzenia (wczesniej to samo było na Mangosie 4993 i 5004).

Co może być przyczyną takiej pracy ???

Komp ma podzespoły sprawne ... pamięć 2GB 100% sprawna, procesor AMD Athlon X2 6000+ jest nie podkręcony, system to Win XP Pro SP2 PL + Autopatcher XP Sierpień 2007. Nawet reinstalowałem system ...

Winę zwalam na .NET Framework 3.0


Nolt

Możliwe że to błąd samego rdzenia mangosa, tak jak napisałeś miałeś już ten problem ale przede wszystkim net.framework 3.0 był pisany z myślą o windows vista a ty używasz xp także któreś z bibliotek mogą ze sobą źle współpracować. Spróbuj usunąć 3.0 i sprawdź czy dalej będzie pojawiał się ten błąd.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

neron

przyczyna się znalazła

okazało się że jeden gracz powoduje DC - ponoć ma postać zbugowaną

wystarczy ze wejdzie na serwer i crash gotowy ...

co o tym sądzicie??


Przeinstalowalem .NET Framework 2.0 i zbanowalem tego gracza - i teraz jest dobrze - serwer dziala stabilnie

Zdaje że przeinstalka Net 2.0 nic nie dała - nawet na Net 2.0 serwer sie wieszał dopóki nie zbanowałem gracza ...


Nolt

Sprawdź w logach co dokładnie powodowała postać i dlaczego serwer się crashował, może ban nie musiał być konieczny :P. Co do framework3.0 gdy ja próbowałem zainstalować u siebie na XP system podczas instalacji przestawał odpowiadać i się zawieszał. Na 2.0 wszystko jest ok.

PS. a tak w ogóle to polecam serwer na linuksie ;p
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

neron

Problem był w tym że gracz wchodził na zabugowaną część Zangarmarshal.

Problem zniknął jak zupdatowaliśmy serwer z 2.3.2 na 2.3.3