problem z updatem bazy/odpaleniem emu ...

Zaczęty przez michal3148, Kwiecień 03, 2007, 15:52:18 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michal3148

 A wiec postanowiłem zrobić updata z wersji mniejszej od 140 do wersji 149.
Na początku wgrałem baze 140 full i puzniej wszystkie pliki po kolei do 149, nastepnie wgrałem backupa postaci aukcji maili i gildi ... Wrzuciłem nowe emu, odpalam a tu niespodzianka, zaczęły wyskakiwać errory z baza danych. Wyglądały następująco:

2007-04-02 14:13:35 ERROR:SQL: SELECT `entry`,`modelid`,`level` FROM `character_pet` WHERE `owner` = '617' AND `slot` = '0'
2007-04-02 14:13:35 ERROR:query ERROR: Unknown column 'slot' in 'where clause'
oraz 2007-04-02 14:13:51 ERROR:SQL: SELECT `guid`,`account`,`data`,`name`,`race`,`class`,`position_x`,`position_y`,`position_z`,`map`,`orientation`,`taximask`,`highest_rank`,`standing`,`rating`,`cinematic`,`totaltime`,`leveltime`,`rest_bonus`,`logout_time`,`is_logout_resting`,`resettalents_cost`,`resettalents_time`,`trans_x`,`trans_y`,`trans_z`,`trans_o`, `transguid`,`gmstate`,`stable_slots` FROM `character` WHERE `guid` = '3864'
2007-04-02 14:13:51 ERROR:query ERROR: Unknown column 'stable_slots' in 'field list'
2007-04-02 14:13:51 ERROR:ERROR: Player (GUID: 3864) not found in table `character`, can't load.


Niedawało sie zupełnie wejsc na serwer... wie ktoś jak to naprawić?

Dodam jeszcze ze na starym emu (podwersje 139) działą dobrze, tylko na nowych ma te errory

Nolt

PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

nie pomaga albo źle rozumie ... możesz bardziej sprecyzować ...

Nolt

Cytat: michal3148 w Kwiecień 04, 2007, 17:21:54 PM
nie pomaga albo źle rozumie ... możesz bardziej sprecyzować ...
Więc gdy zrobisz backup tabel, kasujesz cala bazę, wgrywasz nową. Sprawdzasz swoje stare tabele które maja wewnątrz wartość 0. Jeśli takie istnieją nie wgrywasz ich tylko zostawiasz te nowe pozostałe wgrywasz kasując nowe. Wiem trochę to zawiłe i ciężko jest to wytłumaczyć :P Na koniec wgrywasz aktualizacje z pliku sql z twojego serwera (folder sql/updates) tylko te które są nowsze od twojej starej bazy, musisz sprawdzić jaka wersja  mangosa obsługiwała twoją bazę i wgrywać po kolei wyższe pliki .sql.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

michal3148

wszytsko jest zrobione w taki sposób jak wyżej i nie pomaga ... jakieś jeszcze propozycje