POMOC

Zaczęty przez woti, Listopad 18, 2007, 20:57:05 PM

« poprzedni - następny »

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

woti

Informacje zawarte w dziale POMOC (górne menu) są moim zdaniem fatalnie przeładowane = dobre dla zainteresowanych "techniką", istotoą działania forum SMF, a nie szybkim rozwiązaniem małego problemu, który pojawia sie przed niecierpliwym użytkownikiem (najczęściej słabo zorientowanym). Obejrzałem sobie "skrypty" zawarte w orginale - ktoś z "naszych" ciężko się napracował i wykonał kawał solidnej roboty; info zawarte w dziale pomocy przydają się w administrowaniu itp. Ale nie dałem rady "tylko" "wyłączyć" "klawisza" POMOC, który użytkownicy widzą na str. głównej. Da się to jakoś zrobić?

Nolt

#1
Czy wyłączyć to chyba nie, najwyżej możesz usunąć przycisk z  samego kodu php, poszukaj w pliku index.template.php

PS wiadomość nie w tym dziale
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

1/ Ad gdzie wyłączyć - spróbuję i zamelduję :)
2/ "Nie w tym dziale" - na mnie można by testować zachowanie lamerów. Jeśli ja czegoś się nauczę... A są gorsi ode mnie, i właśnie dla nich zamierzam "pozbyć się" pomocy. Pewna moja znajoma nawet regulaminów forów nie chce czytać, jeśli są dłuższe niż 10 zdań (a jest pisarką!). Podobnie trzeba myśleć z instrukcjami i innymi FAQ.
PS. Pamiętam, jak temu lat ze 4 samo określenie FAQ kojarzyło mi się (onomatopeicznie) z angielskim przekleństwem. Do dzisiaj nie lubię tych trzech literek.

woti

#3
Wyłączono. Niestety, nie udało mi się tego dokonać samemu. Kolega zrobił  i nawet nie wiem, jak :(
Udało mi się, co prawda znaleźć te pliki "index.template.php", ale moje próby grzebania przy nich o mało nie skończyły się popsuciem portalu. Na szczęście dbam o posiadanie wersji ratunkowej :)

Nolt

Hehe, w pliku index.template.php wystarczyło usunąć kod:
// Show the [help] button.
echo ($current_action == 'help' || $context['browser']['is_ie4']) ? '<td class="maintab_active_' . $first . '">&nbsp;</td>' : '' , '
<td valign="top" class="maintab_' , $current_action == 'help' ? 'active_back' : 'back' , '">
<a href="', $scripturl, '?action=help">' , $txt[119] , '</a>
</td>' , $current_action == 'help' ? '<td class="maintab_active_' . $last . '">&nbsp;</td>' : '';

Przypuszczam że tak właśnie postąpił twój znajomy.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

woti

Zapewne tak. Prawie zbliżyłem się do tego, co napisałeś wyżej (po "uratowaniu" POR'a), ale rwpb zrobił to pierwszy :) ... i wiele więcej.