Autor Wątek: Ubuntu 13.10 Saucy Salamander  (Przeczytany 4685 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nolt

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 959
  • Pomógł: 69
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wizzi

Salamandra przywędrowała! Nowe Ubuntu 13.10 niestety bez Mir, Canonical odroczyło wdrożenie nowego serwera wyświetlania do następnej wersji prawdopodobnie chcą uniknąć sytuacji takiej jak to miało miejsce z Unity.
Wracając jednak do Ubuntu 13.10, dużych zmian doczekał się sam Dash (czyli wyszukiwarka systemowa). Blisko 50 źródeł pomogą nam w odnajdywaniu naszych zapytań, nie musimy więc uruchamiać przeglądarki by wyszukać hasło np w Wikipedii jest tego oczywiście wiele więcej. Przekonajcie się sami :) Zmiany objęły także menedżer plików Nautilus i oczywiście serce systemu czyli kernel 3.11 który cechuje się dużo lepszą wydajnością oraz energooszczędnością. Domyślną przeglądarką pozostał ognisty lisek czyli Firefox w wersji 24, a także i Thunderbird oznaczony tą samą wersją, jeśli chodzi o pakiet biurowy to oczywiście jest to Libre Office w wersji 4.1.2.3.

Nowe Ubuntu nie jest tylko kolejną wersją z odmiennym numerem i nazwą, wraz z nim udostępniona zostaje pierwsza wersja Ubuntu Touch niestety tylko na smartfony z rodziny Nexus. Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie www.ubuntu.com

Nowe obrazy jak zwykle do pobrania ze stron:
http://www.ubuntu.com/download
oraz
http://releases.ubuntu.com/
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

 

Polska Pomoc Simple Machines Forum TinyPortal Ubuntu Linux