Witaj na Wizzi - www.wizzi.pl

Wizzi - www.wizzi.pl

Autor Wątek: Rozwijane menu w pojedynczym bloku  (Przeczytany 7917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Październik 02, 2010, 23:06:41 pm
  • Nowicjusz
  • *
W SMF jest tzw. "drop down menu", kiedy najedziemy na jakąś opcję to rozwija się ładne menu. Zastanawiam się czy jest możliwość utworzenia takiego menu w TP tylko np. w bloku po lewej stronie, w który po podświetleniu jakiejś zakładki, opcje rozwijały się na prawo od niej. Istnieje coś takiego? Szukałem na forum TP w "Block code support", ale nie znalazłem. Podobnie na forum SMF, gdzie informacji jest dużo, ale dotyczą tylko drop down menu dla górnej belki.
Październik 03, 2010, 01:45:42 am
Odpowiedź #1
  • Administrator
    • Wizzi
Nie widziałem takiego bloku, aczkolwiek możesz poszukać jakiegoś gotowego skryptu php i użyć go tworząc blok typu php.
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW
Październik 03, 2010, 12:58:42 pm
Odpowiedź #2
  • Nowicjusz
  • *
W sumie to trochę przekombinowałem z tym menu w bloku, dużo lepszym rozwiązaniem wydaje się być submenu (takie jak dla np. "Help" w załączniku zaznaczyłem czerwonym obszarem) dla strony głównej TP i forum. Spotkałeś się może gdzieś z tutorialem jak robić takie customowe submenu? Właściwie to już zacząłem analizować kod, ale to moje pierwsze spotkanie z SMF i trochę czasu mi na tym zejdzie, a nie chcę wymyślać koła drugi raz. Szukałem na forum SMF, ale znalazłem tylko informacje jak dodać bloki do głównego menu.
Październik 03, 2010, 13:13:13 pm
Odpowiedź #3
  • Administrator
    • Wizzi
Tutoriale znajdziesz w necie, ja korzystałem z generatorów i ewentualnie zmieniałem trochę kod i grafikę.
http://www.cssmenumaker.com/drop_down_css_menu.php
PMIĘTAJ O KORZYSTANIU Z OPCJI SZUKAJ
nie udzielam pomocy poza forum i na PW

Polska Pomoc Simple Machines Forum TinyPortal Ubuntu Linux